Robben i spółka uratowali Hiddinka

Kolejny dzień rozgrywek reprezentacji przyniósł nam świetny występ następnego Bawarczyka. Tym razem bohaterem kadry narodowej Holandii, który ograła Łotwę aż 6:0 był nie kto inny jak Arjen Robben. Zawodnik Bayernu Monachium dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (35., 82.), a także zanotował asystę przy pierwszym golu Robina van Persiego (6.).

Holendrzy wiedząc, iż grają o pozycję swojego selekcjonera Guusa Hiddinka rozpoczęli mecz z ogromnym impetem. Już w 6. minucie do bramki strzałem głową trafił napastnik Manchesteru United, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie asa Monachijczyków z prawej strony boiska. Półgodziny później było 2:0, a futbolówkę w siatce umieścił po pięknym uderzeniu właśnie Robben. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 3:0, bowiem kibiców gospodarzy celnym strzałem uradował także Klaas Jan Huntelaar.

Po zmianie stron skuteczność podopiecznym Hiddinika wróciła dopiero w ostatnim kwadransie. Wówczas na 4:0 trafił Jeffrey Bruma (78.), zaś po drugiej bramce dołożyli Arjen (82.) oraz snajper Schalke 04 Gelsenkirchen (89.).