Ribery sprawia, że van Gaal znowu wierzy w paterę!

Franck Ribery wraca po ośmiu tygodniach odpoczynku. Gwiazda Bayernu Monachium która doznała kontuzji w spotkaniu z Hoffenheim wygranym przez Bawarczyków 2:1, zasługę przy jednej z bramek należy przypisać właśnie Francuzowi. Franck będzie gotowy na mecz z Norymbergą w roli jokera, a więc można przypuszczać że dostanie około 30 minut na pokazanie w jakiej formie obecnie się znajduję.

Podobnie Mark van Bommel, Diego Contento i Breno. Trio to również jest gotowe na ten mecz, ale nie na pierwszą jedenastkę, być może któryś z nich także pojawi się w drugiej połowie na placu gry.

Chociaż przewaga Borussi Dortmund przed meczem to już 15 punktów, Louis van Gaal uważa że, gdy Ribery jest z powrotem w drużynie to: "Możemy ich jeszcze dogonić!" - zakończył Holender.

Norymberga ma nadzieję na wypożyczonego z Bayernu Mehmeta Ekiciego, którego występ stał pod znakiem zapytania ale młody Niemiec powinien wystąpić w tym spotkaniu od pierwszej minuty.Pomocnik musiał wstrzymać w ciągu tygodnia treningi z powodu przeziębienia.

Ekici w barwach Norymbergi rozegrał 10 spotkań, zaliczył 2 asysty i  co najważniejsze strzelił 2 gole.

źródło: bild.de