DieRoten.pl

Ribery odpowiedzialny za zwolnienie van Gaala?

19.01.2021, 01:15:36
Ł. Skwiot

Podobne artykuły

Choć Louis van Gaal nie zadomowił się na długo w Monachium, to wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że Holender podłożył podwaliny pod obecny styl gry monachijczyków.

reklama

reklama

Holender spędził w Monachium niecałe dwa lata, po czym został zwolniony. Jego następcą w Bayernie został Jupp Heynckes, który momentalnie odmienił oblicze zespołu.

Mimo wszystko w niedawno udzielonym wywiadzie, były piłkarz rekordowego mistrza Niemiec − Daniel Pranjic − przyznał wprost, że winnym wyrzucenia Louisa van Gaala z bawarskiego klubu w dużej mierze był nie kto inny, a Franck Ribery.

− Louis był perfekcjonistą, który dbał o każdy szczegół. Na dłuższą metę, zarówno zawodnicy jak i sam klub skorzystali z filozofii Van Gaala − powiedział Pranjic.

Myślę, że gdyby Franck czasami lepiej panował nad sobą i wykonywał polecenia Louisa, to nastrój w zespole byłby lepszy, a w rezultacie możliwa byłaby dłuższa współpraca z van Gaalem − mówił dalej.

Z drugiej strony chorwacki zawodnik podkreślił, że Louis van Gaal nie miał łatwego charakteru i był typem trenera, z którym owocna współpraca mogła trwać tylko rok.

Największy problem polegał na tym, że nie mieliśmy żadnej swobody i rzadko kiedy na boisku treningowym panowała jakaś luźna atmosfera. Coś takiego może działać tylko przez rok − podsumował Daniel Pranjic.

 

źródło: Spox

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama19.01.2021 20:43
A Brzęczka kto zwolnił? Lewandowski!! Tak to już jest, lepiej zwolnić jednego trenera niż kilku piłkarzy.
19.01.2021 11:40
LvG - Liczy się zespół
19.01.2021 10:10
19.01.2021 09:47
LvG jest odpowiedzialny za swojego rodzaju rewolucję w Bayernie i dzisiejszy Bayern to jest w ogromnej części jego zasługa. Charakter ciężki i zawsze znajdzie się kilku zawodników z którym nie będzie miał po drodze i tak mogło być z Riberym.
19.01.2021 08:05
Pewna formuła się wtedy wypaliła, ale to Van Gaan położył fundamenty pod wielki Bayern.