DieRoten.pl

Ribery i Robben nie zamierzają kończyć kariery

23.05.2021, 22:22:45

Latem 2019 roku z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnało się trzech ważnych dla klubu piłkarzy. Mowa o takich graczach jak Arjen Robben, Franck Ribery oraz Rafinha.

Mimo wielu wiosen na karku, cała trójka nadal aktywnie gra w piłkę − Ribery (38 lat) we Fiorentinie, Robben (37) w Groningen i Rafinha (35) w Gremio.

Co więcej żaden z nich nie zamierza jeszcze kończyć kariery! Jak informuje niemiecki magazyn „Kicker”, zarówno Franck, jak i Arjen nadal planują kontynuować grę. Co prawda Holender w ostatnich miesiącach borykał się z kontuzją, ale niedawno w końcu powrócił do akcji.

Otrzymałem wiele, ale to bardzo wiele listów i wiadomości mailowych. To mnie poruszyło. Ja po prostu nie mogę tego zrobić, żeby teraz przestać grać − nie mogę tego zrobić z racji tych ludzi oraz samego siebie − powiedział niedawno Robben.

Obecna umowa legendarnego skrzydłowego, którego bramka w finale na Wembley dała monachijczykom w 2013 roku upragniony Puchar Ligi Mistrzów, obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, jednakże z informacji wspomnianego wyżej źródła jasno wynika, że jeśli 37-latek pozostanie zdrowy, to przedłużenie kontraktu jest możliwe.

Ribery również nie zamierza kończyć

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Ribery'ego. Jego umowa z Fiorentiną wygasa po tym sezonie, ale pomocnik nie myśli jeszcze o pożegnaniu z piłką. Mimo wszystko kontynuowanie dalszej kariery w zespole ACF wydaje się być mało możliwe. Wiele może też zależeć od trenera i jego stanowiska. W grę może też wchodzić powrót do Bundesligi lub gra dla włoskiej Monzy, gdzie mógłby grać z Balotellim i K.-P. Boatengiem.

− Moim priorytetem w tej chwili jest Fiorentina. Teraz nie jest czas na rozmowy o mojej przyszłości − powiedział ostatnio Ribery.

źródło: Kicker.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)30.05.2021 12:21
Tylko po co rozmieniać się na drobne.
24.05.2021 22:06
Mają siłę, zdrowie i chęci to niech grają.
24.05.2021 17:08
Ale by było jak by Robben przeszedł do klubu z serie A i zagrał na przeciwko z Ribery 1 na 1 na flance :) . Ten mecz by ciekawszy od Juve kontra Milan czyli łowcy karnych kontra sępy karnych.
24.05.2021 10:30
Wszystko zależy od zdrowia, bo jak wiadomo daleko im do okazów zdrowia, a w tym wieku powrót po urazach zajmuje więcej czasu.
24.05.2021 08:26
Widac ze tu nie chodzi o pieniadze. To milosc do pilki i potrzeba rywalizacji. Moze pograja dlugo jak Pizza, Ze Roberto czy Santa Cruz.