DieRoten.pl

Ribery: Chciałem przestać grać na własnych warunkach

23.10.2022, 11:39:43

Niestety, ale kilka dni temu Franck Ribery oficjalnie potwierdził, że postanowił zakończyć definitywnie swoją karierę piłkarską.

Problemy z kolanem oraz nieustanny ból doprowadziły do tego, że mimo obowiązującego do końca czerwca 2023 roku kontraktu, Franck Ribery rozwiązał umowę z Salernitaną i zdecydował się przejść na piłkarską emeryturę.

W udzielonym ostatnio wywiadzie dla włoskiej „Gazzetta dello Sport”, Francuz przyznał, że już w lipcu, kiedy grał przeciwko AS Romie, towarzyszył mu ból… Koniec końców lekarze zalecili mu zakończenie kariery, co było dla niego wielkim ciosem.

− Niespełna miesiąc temu byłem w Monachium, na wizycie lekarskiej. Pomyślałem, że może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie. Prawda jest taka, że będę potrzebował operacji, choćby po to, by móc normalnie żyć. Trzy miesiące temu wciąż czułem się świetnie… powiedział Ribery.

− Po czym w lipcu dopadł mnie pierwszy ból w kolanie. W pierwszym meczu ligowym z Romą zagrałem jednak mimo towarzyszącego mi bólu. Lekarze powiedzieli, że to bardzo poważne i muszę podjąć decyzję – dodał.

− Nie mogłem uwierzyć, że zostałem zmuszony do zatrzymania się. Chciałem sam zdecydować, kiedy przestać grać – na własnych warunkach – podsumował Franck Ribery.

Jeśli ostatnie doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to w niedalekiej przyszłości Franck Ribery zostanie włączony do kierownictwa sportowego klubu US Salernitana 1919.

źródło: Gazzetta dello Sport
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)23.10.2022 18:04
I tak uważam że za długo grał. Oby nie obiło się to w przyszłości na zdrowiu.
23.10.2022 16:03
Zrobił to co miał zrobić. Jedne z najlepszych piłkarzy którzy grali w Bayernie.
23.10.2022 13:45
23.10.2022 13:13
I tak Franck ma już swoje lata i wiele w piłce osiągnął!
#MiaSanMia
23.10.2022 12:10
Szkoda, że nie mógł sam o tym zadecydować, ale niestety zdrowie nie wybiera.
23.10.2022 12:06
To zawsze dramat dla sportowca, jednak na jego miejscu zrezygnowałbym chyba po tym pożegnaniu na stadionie w Bayernie. Zawsze będę miał szacunek dla jego geniuszu piłkarskiego. Jednak po co rozmieniać się na drobne i jeszcze ryzykować zostanie kaleką? Piłka to nie jest sport dla starych ludzi.