DieRoten.pl
Reklama

Ribery: Chciał mnie Real, Juve i Barca

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Franck Ribery to jedna z największych legend w historii całego Bayernu Monachium. Wystarczy wspomnieć, że Francuz przez 12 lat bronił barw FCB.

Francuski skrzydłowy trafił do Bayernu latem 2007 roku i przez dwanaście lat miał okazję reprezentować barwy klubu ze stolicy Bawarii.

W tym czasie francuski skrzydłowy rozegrał dla monachijczyków 425 spotkań, zaś jego robiący przeogromne wrażenie dorobek to 124 bramki oraz 182 asysty. Ponadto razem z kolegami 39-letni dziś pomocnik zdobył w sumie 23 tytuły – w tym pierwszą w historii potrójną koronę w 2013 roku.

Warto wspomnieć, że w przeszłości, Franck Ribery wielokrotnie był łączony z przenosinami do innych klubów, ale „Bawarczycy” nigdy nie przystali na sprzedaż, podobnie zresztą jak sam zawodnik, o czym też opowiedział w ostatnim wywiadzie dla włoskiego dziennika „Tuttosport”.

− Mourinho chciał mnie kiedyś zabrać do Realu Madryt, ale Bayern nie chciał mnie puścić. Barcelona i Juventus również do mnie dzwoniły. Ale niczego nie żałuję, jestem dumny, że przez dwanaście lat byłem w tak wielkim klubie jak Bayern! – powiedział Ribery.

− Wygrałem tam wszystko i dane mi było napisać ważne rozdziały w historii klubu – mówił dalej.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, francuski skrzydłowy odniósł się również do kwestii swojej dalszej przyszłości (obecna umowa Ribery’ego z ekipą US Salernitana obowiązuje do końca bieżącego sezonu).

− Nie wiem, czy w przyszłym sezonie przestanę grać, czy będę kontynuował. To zależy od tego, jak się czuję. Dla mnie ważne jest, aby rano, gdy idę na trening, być szczęśliwym – podsumował Franck Ribery.

Źródło: Tuttosport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...