DieRoten.pl

Rhein: Cieszę się na grę w Austrii

03.07.2022, 09:57:02
PodStadionem.pl

Jedno jest pewne, w nadchodzącym sezonie 2022/2023 w drugiej drużynie Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Martin Demichelis, dojdzie do licznych zmian kadrowych.

W ostanich kilkunastu dniach, kierownictwo sportowe Campusu bawarskiego klubu potwierdziło kilka odejść – mowa nie tylko o transferach definitywnych, ale i również wypożyczeniu poszczególnych graczy drugiej drużyny Bayernu Monachium. 

Jednym z tych graczy jest Torben Rhein, który najpierw przedłużył kontrakt z monachijczykami do końca czerwca 2025 roku, po czym został wypożyczony na rok do austriackiego klubu SK Austria Lustenau. Przy okazji swojej prezentacji, młody pomocnik udzielił wywiadu dla klubowych mediów. 

Bardzo się cieszę, że przeprowadzka do Lustenau się udała. Zobowiązanie z Austrią to mój pierwszy przystanek poza Niemcami. Podjąłem świadomą decyzję o podjęciu tego kroku i chcę zrobić wszystko, by zaistnieć na wysokim poziomie w profesjonalnej grze – powiedział Rhein. 

– Już niedługo początek Bundesligi i nie mogę się doczekać, aby zagrać przed kibicami na Reichshofstadion – podsumował Torben Rhein. 

Thorben Rhein 

Młody Niemiec dla Bayernu gra już od 2017 roku, kiedy to trafił do akademii piłkarskiej FCB z Herthy BSC. Thorben stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym zadebiutował w drugiej drużynie Bayernu, z którą sięgnął po mistrzostwo III Ligi w sezonie 2019/20.  

Licząc wszystkie jego występy dla FCB (od U-17 po U-23), to mowa jest o 87 spotkaniach o stawkę, w których to strzelił 19 bramek oraz zanotował 16 asyst. 

 

 

 

źródło: SK Austria Lustenau

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)03.07.2022 15:18
Bardzo dużo tych ruchów w Campusie, mam nadzieję że kiedyś będziemy zbierać tego owoce!!
03.07.2022 10:40
Niech się rozwija na wypożyczeniu i wróci jako o wiele lepszy piłkarz.
Zobaczymy czy coś z niego będzie.