Rezerwy przegrywają na inaugurację

FC Bayern II sezon Ligi Regionalnej rozpoczął od porażki. Podopieczni Erika ten Haga ulegli na własnym stadionie Wurzburger Kickers 1:2. Jedyną bramkę dla rezerw monachijskiego klubu zdobył Tobias Schweinsteiger.

946 przybyło na Grünwalder Stadion, by obejrzeć pierwszy w tym sezonie ligowy mecz FCB II. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Bawarczyków. W 27 minucie meczu Shapourzadeh wyprowadził Wurzburger na jednobramkowe prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy pojedynku.

W 58 minucie do wyrównania doprowadził Tobias Schweinsteiger i wydawało się, że kwestią czasu jest to aż FCB II wyjdzie na prowadzenie. Jednak dziesięć minut później ponownie na prowadzenie wyszła drużyna gości za sprawą bramki Biebera... Christophera Biebera. Wynik nie uległ zmianie już do końca meczu i tym samym rezerwy Bayernu rozpoczęły sezon Ligi Regionalnej od porażki.

FC Bayern II: Lucic - Steinhart, Schwarz, Strohmaier, Koussou - Sieghart (46. Ribéry), Jelisic (73. Fischer), Oikonomou, Weihrauch (84. Görtler) - Schweinsteiger, Wegkamp

Bramki: 0:1 Shapourzadeh (27.), 1:1 T. Schweinsteiger, 1:2 Bieber (68.)