Rezerwy ponownie zwycięskie

W sobotnie popołudnie drużyna rezerw Bayernu prowadzona przez Erika ten Haga po wyrównanym spotkaniu, lecz zasłużenie pokonała na własnym terenie ekipę Bayern Hof 3:2 (1:0). Zwycięstwo Bawarczykom zapewniły trafienia Dennisa Chessy (15.) oraz Juliana Greena (53., 73.). Bramki dla zespołu gości zdobyli natomiast Daniel Meyer (55.) oraz Cenk Imsak (90.). Dzięki temu zwycięstwu rezerwy umocniły się na czele tabeli Ligi Regionalnej i z 27 punktami przewodzą stawce, wyprzedzając o 7 punktów ekipę rezerw z Fürth zajmującą 2. pozycję. W następnej kolejce, już 3 września, rezerwy czeka mecz wyjazdowy z ekipą 1. FC Schweinfurt 05.

Walka o 9 zwycięstwo w 10. spotkaniu obecnego sezonu rozpoczęła się jednak później niż pierwotnie zaplanowano, gdyż zawodnicy SpVgg utknęli w korku w drodze na stadion. Ostatecznie pojedynek rozpoczął się z 23-minutowym opóźnieniem. Nie wybiło to jednakże z rytmu zawodników Bayernu, którzy już w 15. minucie objęli prowadzenie za sprawą Dennisa Chessy, który strzałem po długim rogu nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję golkiperowi gości. Ataki gospodarzy nie przyniosły jednak podwyższenia rezultatu mimo dobrych okazji Juliana Greena, który w 25. minucie posłał piłkę minimalnie obok bramki, a w 31. minucie trafił tylko w boczną siatkę bramki gości. Przyjezdni nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji, aby doprowadzić do wyrównania, tworząc największe zagrożenie w 35. minucie kiedy to na bramkę Bayernu bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Schneider. Na posterunku był jednak Reader, który nie miał większych problemów z wyłapaniem tego strzału.

Druga połowa również lepiej rozpoczęła się dla ekipy gospodarzy, która już w 53. minucie za sprawą Juliana Greena podwyższyła prowadzenie. Bramka kontaktowa, którą już kilka chwil później zdobył Daniel Meyer (55.) nie podcięła jednak skrzydeł rezerwom Bayernu, które w 73. minucie ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Drugie trafienie tego dnia zanotował Julian Green. Wynik już w doliczonym czasie gry ustalił Cenk Imsak, jednakże to było wszystko na co stać było ekipę gości tego dnia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Poniżej cała tabela Ligi Regionalnej:

FC Bayern II - SpVgg Bayern Hof 3:2 (1:0)

FC Bayern II: Raeder - Schmitz, Schwarz, Buck, Chessa - Strieder - Rankovic, Weihrauch (60. Weiser), Schöpf, Green - T. Schweinsteiger (60. Fischer)

Rezerwowi: Zingerle, Derflinger, Sallahi, Scholz, Sieghart

SpVgg Bayern Hof: Bertelmann - Redondo (57. Stock), Kura, Bareuther, Amegan - Bösel - Fleischer (89. Rupprecht), Meyer (73. Imsak), Schraps, Schneider – Kurz

Rezerwowi: Schall, Kubek, Gueven

Arbiter: Andreas Hartl (Aicha)

Widzów: 500

Bramki: 1:0 Chessa (15.), 2:0 Green (53.), 2:1 Meyer (55.), 3:1 Green (73.), 3:2 Imsak (90.)

Żółte kartki: Schwarz / Amegan