Real triumfuje w Lidze Mistrzów!

Wczorajszego późnego wieczoru poznaliśmy zwycięzce tegorocznej edycji LM. W finale tych prestiżowych rozgrywek zwyciężył Real Madryt, który po rzutach karnych pokonał Atletico Madryt.

Dla Królewskich jest to już 11 Puchar Mistrzów w historii tego klubu - absolutny rekord nad rekordami!

Po pierwszej części spotkania to podopieczni Zinedine'a Zidane'a byli bliżej zwycięstwa, jednak zdobyta w 79' minucie bramka przez Carrasco wlała w serca fanów Atletico nadzieję na dalszą walkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Jako że pojedynek nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry, to potrzebna była dogrywka, która również nie wyłoniła zwycięzcy. Potrzebne były zatem rzutu karne. Ostatecznie Real pokonał swoich rywali po konkursie jedenastek 5-3 i trzeba przyznać, że postawa golkipera Atletico podczas rzutów karnych pozostawiła wiele do życzenia.

Real Madryt - Atletico Madryt  1:1 (1:0) po dogrywce, karne 5:3

1:0 Ramos 15'
1:1 Carrasco 79'

Rzuty karne:

1:0 Lucas Vasquez, 1:1 Griezmann, 2:1 Marcelo, 2:2 Gabi, 3:2 Bale, 3:3 Saul, 4:3 Ramos, 4:3 Juanfran (w słupek), 5:3 Cristiano Ronaldo.