Reakcje: Z pewnością był to świetny mecz dla widzów

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje szóste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio, monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim triumfie 7:0 nad VfL Bochum, monachijczycy zremisowali tym razem 1:1 z Borussią M'Gladbach, zaś jedynego gola zdobył Sane. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Byłem zirytowany, ponieważ graliśmy bardzo dobrze. Nie mogę winić zespołu, po prostu nie wykorzystaliśmy dobrze swoich szans. Graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy dobrą kontrolę nam meczem. Powinniśmy byli prowadzić 2:0 lub 3:0 w 40. minucie i wtedy popełniliśmy błąd. Mimo to, był to jak dotąd nasz najlepszy mecz w tym sezonie.

Thomas Mueller:

− To z pewnością musiał być świetny mecz do oglądania, dobrze się też czułem na boisku. Jednak im dłużej jest po meczu, tym bardziej jestem niezadowolony z wyniku. Jeśli potrzebujesz tylu szans, aby strzelić tylko jedną bramkę, musimy zrobić krok do tyłu i spojrzeć na siebie. Ale plusy przeważają nad minusami. Graliśmy tak, że Gladbach prawie nie miało strzału na bramkę. Czekamy na kolejne mecze. Chcemy kontynuować tę dobrą passę i sprawić radość sobie, a przede wszystkim naszym widzom.

Daniel Farke:

– To było dla nas trudne. Walczyliśmy z pasją i wolą zdobycia punktu. Tak naprawdę chcieliśmy dużo utrzymywać się przy piłce. W pierwszej połowie byliśmy trochę niechlujni. W drugiej połowie Bayern był nieposkromiony. Ogromne wyrazy uznania dla zespołu.