Reakcje: To było zasłużone zwycięstwo

Wczorajszego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje czterdzieste szóste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio, tak i tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po zeszłotygodniowym triumfie nad Herthą BSC, tym razem monachijczycy ograli 2:1 ekipę Werderu Brema. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się Serge Gnabry oraz Leroy Sane. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Jestem też zadowolony z wyniku. To było zasłużone zwycięstwo i graliśmy pewnie z wyjątkiem ostatnich pięciu minut. Mogliśmy objąć prowadzenie wcześniej. Teraz bierzemy głęboki oddech na dwa dni, zanim rozpoczniemy przygotowania do meczu z Schalke. W zespole jest dobry charakter.

Serge Gnabry:

− Wygrana była ogromnie ważna. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Radość w szatni była ogromna. W przyszłym tygodniu przeciwko Schalke chcemy znów wygrać.

Noussair Mazraoui:

− To był trudny mecz. Nie mieliśmy zbyt wielu szans w pierwszej połowie. Ale zachowaliśmy spokój i cierpliwość jak w zeszłym tygodniu. Utrzymywaliśmy presję i w pewnym momencie przeciwnik się zmęczył. Przestrzeń zrobiła się większa i w końcu mogliśmy wykorzystać nasze szanse. Damy z siebie wszystko, aby zdobyć tytuł.

Ole Werner:

− Ten mecz był bardzo, bardzo pozytywny. Broniliśmy z pasją i graliśmy odważnie idąc do przodu. Jedyne czego nam brakowało to chłodu przed bramką, ale właśnie tego potrzebujesz, jeśli chcesz wygrać z Bayernem. Podsumowując, zagraliśmy bardzo dobry mecz, nawet jeśli mogliśmy zrobić to lepiej. Mimo to nie ma powodu, byśmy chodzili z głowami zwieszonymi w dół.