Reakcje: To był niesamowicie dobry mecz

W ostatnim meczu w ramach 7. kolejki niemieckiej Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje trzynaste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem monachijczycy mierzyli się z Borussią Dortmund.

Zawodnicy Bayernu Monachium wywiązali się ze swojego zadania jak należy i pokonali swoich rywali z Dortmundu 3:2. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno David AlabaRobert Lewandowski oraz Leroy Sane Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z Bayernem i Dortmundem.

Hansi Flick:

− To był niesamowicie dobry mecz. Obie drużyny miały wielkie szanse. Jednakże my byliśmy nieco skuteczniejsi i bardziej zdeterminowani pod bramką naszych rywali. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Dortmund był niebezpieczny, kiedy popełnialiśmy błędy. Musimy grać bardziej uważnie i wtedy nie będziemy pozwalać rywalom na tyle okazji.

Manuel Neuer:

− To było zasłużone zwycięstwo, zwłaszcza mając na uwadze 2. połowę. Byliśmy lepszym zespołem. Mieliśmy mecz pod kontrolą. Bramka Alaby przed przerwą była bardzo ważna. Mogliśmy odetchnąć z ulgą. Druga połowa była bardzo mocna.

Leon Goretzka:

− Koniec końców to zasłużone zwycięstwo, ponieważ byliśmy o krok szybsi i bardziej bezwzględni, kiedy wymagała tego sytuacja. Takie spotkania są o wiele ważniejsze niż pozostałe.

Lucien Favre:

− Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, to był dobry występ. Mieliśmy wiele okazji i to nie tylko w drugiej połowie. Powinniśmy byli lepiej je wykorzystać. Zagraliśmy dobre zawody.

Mats Hummels:

Brakowało nam bezwzględności pod bramką rywali. Nie możemy powiedzieć, że dominowaliśmy. Myślę jednak, że dziś szczęście nie było po naszej stronie. Mieliśmy wiele okazji, dużych okazji, ale nie wykorzystaliśmy ich. To był otwarty mecz. Bayern jest obecnie bardzo silny w ataku, ale i również bardzo wrażliwy w obronie. W tych wielkich meczach zawsze jest cienka granica miedzy szczęściem a odrobiną pecha.