Reakcje: To był jeden z najlepszych występów

W meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje dziewiąte oficjalne spotkanie w 2019 roku. Tym razem Bayern mierzył się na wyjeździe z Borussią M'Gladbach.

Mistrzowie Niemiec ostatecznie rozbili Gladbach aż 5:1, zaś bramki dla FCB zdobywali kolejno Javi MartinezSerge GnabryRobert LewandowskiThomas Mueller oraz ponownie nasz rodak. Po meczu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener, ale i poszczególni zawodnicy.

Niko Kovac:

Jestem bardzo zadowolony z meczu i sposobu, w jaki zagraliśmy, ale mogliśmy zdobyć więcej bramek. To było jedno z naszych najlepszych spotkań w tym sezonie ligowym. Zrównaliśmy się z BVB, znów wszystko pozostaje sprawą otwartą. Mistrzostwo nie będzie spacerkiem, czekają nas nadal trudne pojedynki. Jesteśmy jednak odpowiednio zmotywowani. Zespół wykonuje bardzo dobrą robotę, atmosfera jest dobra. Nasz zespół chce tego dokonać.

Manuel Neuer:

− Chcieliśmy odrobić pracę domową i musieliśmy zdobyć gola, aby zadośćuczynić za pierwszy mecz. Nie lubisz przegrywać 3:0 u siebie. W pierwszych 20 czy 30 minutach mogliście zauważyć, że chcemy wygrać. Mogliśmy strzelić kilka bramek więcej w pierwszej połowie, ale nadal jesteśmy idealnie szczęśliwi po zwycięstwie 5:1. Od początku graliśmy odważnie i kreowaliśmy okazje. Nie jesteśmy wciąż na topowym poziomie. Wiele jest możliwe w tym sezonie. Musimy pozostać spokojni i dać z siebie wszystko, aby zdobyć tytuł.

Thomas Mueller:

− Zawsze mieliśmy tu problemy. To był interesujący mecz i mieliśmy klarowne okazje. Jesteśmy szczęśliwi, mecz ułożył się dla nas świetnie. Dobrze, że szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie. Z pewnością jesteśmy w lepszej formie niż jesienią. Poczuliśmy krew teraz.

Dieter Hecking:

− Ciężko jest, kiedy przegrywasz z Bayernem po zaledwie dwóch minutach. Chcieliśmy potem kontrolować mecz i musieliśmy podjąć ryzyko. Odrobiliśmy bramkę i po zmianie stron chcieliśmy się na tym oprzeć, po czym znowu straciliśmy gola. Nie ma wytłumaczeń po naszych błędach. To zasłużona porażka.

Yann Sommer:

− Spaliśmy przez pierwsze 20 minut. To niewytłumaczalne. Ciężko jest osiągnąć cokolwiek, kiedy przeciwko tym rywalom tracisz dwie bramki w tak krótkim okresie. Byliśmy nieobecni, wiele naszych podań było niedokładnych. Bayern miał po prostu zbyt wiele okazji.