Reakcje: Sami sobie jesteśmy winni

W ostatnim meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje trzynaste oficjalne spotkanie w 2019 roku. Tym razem monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z SC Freiburgiem.

Niestety mistrzowie Niemiec nie pokazali się tym razem z dobrej strony... W starciu z fryburczykami Bayern nie podołał zadaniu i zremisował tylko 1:1, zaś jedynego gola dla FCB zdobył Robert Lewandowski. Po meczu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener, ale i poszczególni zawodnicy.

Niko Kovac:

− Sami sobie jesteśmy winni dwóch rzeczy. W pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak tego oczekiwałem. W drugiej połowie z kolei nie wykorzystaliśmy swoich okazji. To dwa decydujące czynniki. 1:1 do przerwy jest w porządku, ale w drugiej połowie należało wykorzystać okazje bramkowe.

Leon Goretzka:

− To oczywiste, że sami sobie jesteśmy winni za to. W pierwszych pięciu minutach spaliśmy. Na tym obiekcie szczególnie nie jest łatwo, kiedy tracisz gola. Dosyć szybko co prawda wyrównaliśmy, ale zmarnowaliśmy tak wiele okazji...

Christian Streich:

− Koniec końców mieliśmy nieco szczęścia. Jednakże absolutnie daliśmy z siebie wszystko, maksimum do granic możliwości. Gdybyśmy stracili drugiego gola, na którego Bayern w pełni zasłużył, to nie byłbym wcale rozczarowany. Ugranie więcej nie było możliwe. Do końca meczu mieliśmy szczęście, ale nasz zespół również sobie na to zasłużył.