Reakcje: Remis nie wystarczy

Podopieczni Joachima Loewa choć byli wskazywani przez bukmacherów jako murowani faworyci w starciu z Serbami, to ostatecznie nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Pojedynek na Volkswagen Arenie zakończył się remisem 1:1, zaś jedynego gola dla naszych sąsiadów zza Odry zdobył zawodnik Bayernu Monachium – Leon Goretzka. Po meczu tradycyjnie wypowiadali się nie tylko zawodnicy, ale i sam Joachim Loew.

Joachim Loew:

Nie powinniśmy tracić bramki po stałym fragmencie gry. Brakowało nam nieco chemii, ale w drugiej połowie podkręciliśmy tempo i stwarzaliśmy sobie więcej okazji bramkowych, ale koniec końców nie byliśmy wystarczająco skuteczni. To być może część postępującego procesu nauki. Jestem zadowolony z mentalności naszych graczy.

Leon Goretzka:

− Remis nie wystarczy. Jeśli spojrzysz na liczbę naszych okazji bramkowych i posiadanie piłki, to powinniśmy wygrać ten mecz. Mieliśmy problemy z wykończeniem okazji bramkowych w pierwszej połowie, ale w drugiej części spotkania łatwiej odnajdywaliśmy sobie miejsce na boisku.

Marco Reus:

− Podsumowując wszystko, nie wystarczyło to. Nadal jesteśmy Niemcami. Musimy wygrywać każdy mecz. Mieliśmy dobre okazje, ale nie robiliśmy z nich pożytku.

Marc-Andre ter Stegen:

− Po wielu zmianach zagraliśmy dobrze z młodym zespołem. Potrzebujemy czasu na adaptację. Najważniejsze, aby wygrać w niedzielę. Dziś zaliczyliśmy dobry test i miejmy nadzieję, że będziemy na tym budować dalsze sukcesy.

Źródło: DFB.de