Reakcje: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

W ostatnim meczu siódmej kolejki Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje jedenaste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą TSG Hoffenheim.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie sprostali zadaniu i zostali pokonani przez Hoffenheim 2:1. Honorowe trafienie dla monachijczyków zdobył niezawodny Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i TSG.

Niko Kovac:

− Nie byliśmy w stanie powtórzyć świetnego wyniku z wtorku. Pierwsza połowa była przyzwoita, mieliśmy dobre okazje i powinniśmy wykorzystać je. Powinniśmy byli być bardziej zdeterminowani. W drugiej połowie nie graliśmy już dobrze, popełnialiśmy zbyt wiele błędów i nie wywieraliśmy presji na rywalu. Koniec końców zwycięstwo Hoffenheim nie było niezasłużone.

Manuel Neuer:

− Byliśmy zmotywowani, można to było dostrzec przed meczem i do przerwy. Straciliśmy jednak te dwie bramki zbyt łatwo, to nasz problem. Wszystko zależy od nas, ale to było dla nas ostrzeżeniem, że nic nie ma za darmo, nawet na własnym podwórku z drużyną, która ma tylko 5 punktów.

Alfred Schreuder:

− Jestem bardzo, ale to bardzo dumny z występu mojej drużyny i moich chłopaków. Napisaliśmy dziś historię. Hoffenheim nigdy dotąd nie wygrało w Monachium. Możemy mówić sporo o taktyce, ale chłopcy zagrali z wielką pasją, byli odważni i strzelili dwie bramki, podczas gdy Bayern tylko jedną. Bayern to oczywiście absolutnie topowy rywal, ale musimy próbować wygrywać każdy mecz przy każdej okazji. Słowa uznania dla mojej drużyny, czapki z głów!

Oliver Baumann:

− Dopuściliśmy ich tylko do kilku okazji. Bayern zdominował nas pod względem posiadania i atakował skrzydłami, ale udaremniliśmy wiele ich prób. Wydaje się, że wygraliśmy niesamowicie dużo pojedynków. Były też momenty, kiedy graliśmy bardzo dobrze i odważnie atakowaliśmy. Zostaliśmy nagrodzeni za swoją odwagę.