Reakcje: Nie straciliśmy głowy

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje trzydzieste piąte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Lidze Mistrzów.

Po ostatnim remisie z Freiburgiem w Bundeslidze, tym razem monachijczycy pokonali u siebie Lazio 3:0 w Lidze Mistrzów. Bramki dla FCB zdobyli Mueller oraz Kane (2). Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Byliśmy bardzo zdyscyplinowani. To był bardzo solidny występ, nie straciliśmy głowy, graliśmy znacznie odważniej niż w pierwszym meczu i mieliśmy lepszy rytm. Gol dodał nam otuchy, której potrzebowaliśmy, a drugą bramkę zdobyliśmy w idealnym momencie. To dało nam pewność siebie w grze i zasłużyliśmy na wygraną dzięki bardzo solidnemu i bardzo dobremu zespołowi. Udało nam się zachować koncentrację i dyscyplinę przez 90 minut. Ostatecznie wyglądało to na łatwiejsze niż było. Zrobiliśmy to dobrze.

Thomas Mueller:

− Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi i staramy się tym cieszyć. To po prostu dobre uczucie. Zespół absolutnie na to zasłużył. Jutro będziemy mieli dzień odpoczynku i zobaczymy, co się wydarzy. Wszyscy wiedzieliśmy, jak ważne to było. Dobrze nam to zrobiło. Dobrze to wdrożyliśmy i mieliśmy dobrą strukturę. Jesteśmy szczęśliwi, wiemy, że zagraliśmy dobry mecz. To nie jest odkupienie, ale zrobiliśmy bardzo ważny krok.

Harry Kane:

− To dla nas wspaniały wieczór. Po pierwszym meczu przegrywaliśmy 1:0. To był wspaniały moment w naszym sezonie. Zagraliśmy na najwyższym poziomie - nasza energia, nacisk na piłkę. Jestem bardzo dumny z drużyny.

Maurizio Sarri:

− W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze. Szkoda, że straciliśmy drugiego gola tuż przed przerwą. To odebrało nam trochę nadziei. Było to szczególnie irytujące, ponieważ niedługo wcześniej mieliśmy rzut rożny. Bayern zagrał jak Bayern. Pokazali swoją jakość na boisku. Ostatecznie zakwalifikowała się silniejsza drużyna.