Reakcje: Nie mieliśmy szczęścia przez 180 minut

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje czterdzieste trzecie oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Lidze Mistrzów.

Po niedawnym remisie z Hoffenheim w Bundeslidze, tym razem podopieczni Thomasa Tuchela zanotowali remis 1:1 z Manchesterem City w Lidze Mistrzów i tym samym odpadli z rozgrywek. Jedynego gola dla FCB zdobył Joshua Kimmich. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Mieliśmy ich na linach dwukrotnie, tego wieczoru bardziej niż w Manchesterze. Nie mieliśmy jednak szczęścia przez te 180 minut. Jestem bardzo zadowolony z obu występów przeciwko Manchesterowi City i sposobu, w jaki zagraliśmy u siebie. Szliśmy ramię w ramię z najlepszą obecnie drużyną w Europie.

Thomas Mueller:

− Koniec końców żegnamy się z LM. Kibice po meczu swoim zachowaniem docenili, jak wiele wysiłku włożyliśmy i jak bardzo staraliśmy się odwrócić losy spotkania. Ostatecznie nie zdobywamy wystarczająco dużo bramek, musimy być szczerzy. To był ogromny wysiłek, mieliśmy też kilka świetnych fragmentów gry, ale w końcu zabrakło wykończenia. Brakuje nam trochę szczęścia, a jeśli już udaje nam się trafić w bramkę, to bramkarz stoi na posterunku. Możemy budować na energii, ale wiemy, że w sobotę mamy przeciwników z Mainz, którzy mieli tydzień odpoczynku.

Joshua Kimmich:

− Byliśmy zdeterminowani, aby objąć prowadzenie w pierwszej połowie i mieliśmy bardzo dobre szanse, aby to zrobić. To bardzo frustrujące, że nie mogliśmy objąć prowadzenia. Chciałbym zobaczyć drugą połowę, gdybyśmy prowadzili 1:0. Jeśli spojrzeć na oba mecze, to nie było to spowodowane brakiem chęci. W ciągu 180 minut może nie graliśmy dobrze przez 20, 30 minut. Nie byliśmy gorszym zespołem. Goniliśmy deficyt z pierwszego meczu. To było realne, aby to odrobić.

Leon Goretzka:

− Oczywiście, jesteśmy niezwykle rozczarowani, że nie mogliśmy tego pociągnąć. Włożyliśmy w to świetny występ, ale wiele małych rzeczy poszło przeciwko nam w ciągu tych dwóch meczów. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie małe momenty, ale w końcu nie wykorzystaliśmy naszych szans. Jest na to kilka powodów. Oczywiście opanowanie przed bramką jest jednym z nich.

Pep Guardiola:

− Jestem bardzo szczęśliwy. Byliśmy solidni i dobrze broniliśmy w obu meczach, ale wynik zbiorczy nie odzwierciedla tego dwumeczu. To małe szczegóły są decydujące na tym poziomie. To były dwa bliskie mecze. Bayern był tym razem lepszy, zwłaszcza jeśli chodzi o szanse, które mieli w pierwszej połowie. W przerwie dokonaliśmy kilku małych zmian. Po niej byliśmy lepsi i mieliśmy więcej posiadania piłki. Bayern ma ogromną jakość. Jesteśmy w półfinale, gdzie zmierzymy się z Realem Madryt. Jeśli chcesz wygrać LM, musisz pokonać każdego.