Reakcje: Nie łatwo jest wygrać 4:0 w Berlinie

W ostatnim meczu osiemnastej kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste siódme oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Herthy BSC.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali Herthę 4:0. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Thomas MuellerRobert LewandowskiThiago oraz Ivan Perisic. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hans Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Herthą.

Hansi Flick:

− Jestem zadowolony, że drugą połowę rozpoczęliśmy w taki sposób. Wygraliśmy 4:0, nie jest łatwo dokonać czegoś takiego w Berlinie. Moim zdaniem to właściwy wynik. Nie jest łatwo przystosować się do wszystkiego w pierwszym meczu, kiedy masz za sobą tak krótkie przygotowania. Dlatego też cieszę się, że tak fantastycznie rozpoczęliśmy drugą część sezonu.

Thomas Mueller:

− Wykończyliśmy ich. W drugiej połowie luki były już nieco większe. Moim zdaniem w pierwszej połowie byliśmy zbyt cierpliwi, nie byliśmy tak naprawdę niebezpieczni pod ich bramką. Pozwoliliśmy im grać, ale zamykaliśmy przestrzenie na boisku, kiedy trzeba było. W drugiej połowie podkręciliśmy tempo.

Juergen Klinsmann:

− Cztery bramki to całkiem sporo. Przez 60 minut radziliśmy sobie dobrze, mieliśmy 2 lub 3 sytuacje w pierwszej połowie. Bayern był dominujący. Potem straciliśmy pierwszego gola, ale rzut karny był kluczowy, od tego zaczął się nasz zjazd. Musimy zdobywać punkty przeciwko rywalom z dolnej części tabeli.

Davie Selke:

− Ostatecznie indywidualna jakość Bayernu zrobiła różnica. To było niezwykłe jak wykańczali swoje sytuacje. Nie możesz po prostu zdominować Bayernu. Chcieliśmy ich wkurzyć i całkiem dobrze udawało to się nam w pierwszej połowie. To było jasne, że Bayern będzie miał większe posiadanie. Podania Thiago są klasy światowej.