DieRoten.pl

Reakcje na krytykę BVB ze strony Hoenessa

04.08.2020, 13:22:45
Ł. Skwiot

Nie tak dawno temu Uli Hoeness otwarcie skrytykował politykę transferową Borussii Dortmund, która jego zdaniem postępuje źle rozwijając tylko talenty dla własnego zysku.

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild” klub ze stolicy Bawarii był zaskoczony, kiedy dowiedział się o krytyce Borussii Dortmund ze strony Hoenessa. Honorowy prezydent FCB nie konsultował tego wcześniej ani z Rummenigge, ani z Hainerem. Dziennikarze podkreślają tym samym, że to bardziej problem Hoenessa i BVB niż Bayernu i BVB, zwłaszcza że „Kalle” znajduje się w bardzo dobrych relacjach z Watzke.

− Jeśli BVB ściąga talent i gra on dobrze, to można usłyszeć od samego klubu, że kiedyś może zostać sprzedany. Jak piłkarz ma chłonąć DNA klubu, skoro czuje się jako obiekt sprzedaży? W Bayernie tego nie ma. Ściągamy graczy dla Bayernu, a nie po to, aby zrobić biznes – powiedział Hoeness.

Jak można było się spodziewać na słowa Uliego Hoenessa zareagowali ludzie związani z dortmundzkim klubem.

Michael Zorc (dyrektor sportowy BVB):

− Uważam, że te słowa są dość aroganckie, ale niektóre z nich są również de facto błędne. Zasadniczo: jeśli masz w kieszeni 250 milionów euro więcej rocznie, to ryba zawsze psuje się od głowy.

Hans-Joachim Watzke (prezes BVB):

− Razem z Karlem-Heinzem Rummenigge od lat staramy się upewnić, aby dwa największe kluby w Niemczech darzyły się szacunkiem i łączyły ich dobre relacje. Moim zdaniem to szkoda, że często są próby obalenia tego.

Reinhard Rauball (prezydent BVB):

− Uli Hoeness zrobiłby lepiej, gdyby zachował te wypowiedzi dla siebie. Moment tego wszystkiego jest również bardzo zaskakujący. Na ten moment Bayern ma lepsze rzeczy do robienia w trakcie przygotowań do Ligi Mistrzów.

Roman Weidenfeller (były bramkarz BVB):

− Pewnie to znowu głęboka frustracja, po tym jak Bellingham odrzucił ofertę Bayernu i zdecydował się na grę dla Borussii Dortmund w przyszłym sezonie.

Nieco inaczej do całej sytuacji podchodzi Lothar Matthaeus, który rozumie wypowiedź Uliego Hoenessa i podkreśla, że honorowemu prezydentowi FCB chodziło w głównej mierze o zwrócenie uwagi na politykę transferową BVB, która niekorzystnie wpływa na utożsamianie się i zdobywanie tytułów przez BVB. W swojej kolumnie dla „Sky” napisał:

− Uli Hoeness miał na myśli, że model biznesowy BVB nie działa pod względem identyfikacji i zdobywania tytułów. Jeśli mowa o Bayernie i Borussii Dortmund, to różnica między tymi klubami polega na tym, że Bayern co roku celuje w triumf w Lidze Mistrzów, podczas gdy Borussię zadowala drugie miejsce w Bundeslidze i zwycięstwo w Pucharze Niemiec raz na kilka lat. Nie zostaniesz numerem jeden mając w umowach najlepszych piłkarzy klauzule odejścia – skomentował Niemiec.

źródło: Bild / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)

reklama06.08.2020 12:56
05.08.2020 16:51
Wyskoczył jak Filip z konopi ten Uli, niepotrzebne to zupełnie.
04.08.2020 22:44
Weidenfeller chyba za dużo na słońcu przebywał.
04.08.2020 22:19
@Marienplatz jak możesz porównywać Real do BVB przecież Real jest na tym poziomie co my i oni właśnie jak kogoś ściągają to po to żeby był gwiazda u nich a nie odchodził aby mogli zarobić a tak właśnie robi Borussia, nie rozumiem waszej krytyki Uliego, moim zdaniem brzmi to bardziej jak troska o to aby ten klub stawał się silniejszy a nie atak na nich..

Edytowano : 2020-08-04 22:23:37

Z resztą Lothar dobrze to podsumowal, a u nas większość atakuje Hoenessa bezpodstawnie tylko za to że mówi prawdę
04.08.2020 20:55
Wszyscy z BVB zachowali się fajnie inaczej mogliby wypomnieć krystaliczna przeszłość Uliego . Zreszta Uli czasami nie myśli nad tym co mówi tak jak było nie dawno z Bernatem .

Edytowano : 2020-08-04 20:57:03

O Realu nie powie bo by go zgasili od razu . Coś bąknął o PSG a teraz proszę jak ich chwali . Chorągiewka
04.08.2020 19:46
Uli na tym polega, że coś chlapnie. Taki jego urok. Porozumienia między oboma klubami to nie buduje. Nieładnie wywyższać się nad słabszym. Jak by tak powiedział o Realu czy coś, zrozumiałbym.
04.08.2020 19:45
Nie wiem po co w ogóle Uli mówi takie rzeczy? przecież wiadomo było że riposta będzie błyskawiczna. Trochę tego nie rozumiem.
04.08.2020 18:54
Uli powiedział rację, zamiast się obrażać powinni sobie to wziąć do serca i robić wszytsko aby w przyszłości stać się klubem w którym zawodnicy będą chcieli zostawać mimo ofert od innych wielkich
04.08.2020 17:35
Ustalmy pewne pojęcia pierwotne: Uli akurat wie, jak to jest wyprowadzić klub z jednym tysiącem marek na koncie na szczyt. A pan Zorc coś mówi o posiadaniu 250 mln € więcej? A co pan Zorc zrobił, żeby mieć tych € więcej? Uli ma głęboką rację, a że to równie głęboko dotyka kierujących Borussią, świadczy tylko o słuszności jego wypowiedzi. A wypowiedź p.o. wybitnego bramkarza pana Weidenfellera to już szczyt prymitywizmu.
04.08.2020 16:20
Uli bardzo dobrze powiedział, w zasadzie jak ich tak poruszyło to jeszcze im tylko może wyjść na dobre taka opinia w przestrzeni publicznej. Poza tym już nie jest związany z Bayernem, więc czemu miałby uważać na słowa? ;)
04.08.2020 16:08
Niech się w Bayernie zajmą soba, bo idealnie to aż nie jest, a później krytykują innych...FCBM!
04.08.2020 15:51
Hoeness nie byłby sobą, jakby nie wbił szpili Dortmundowi
04.08.2020 14:40
Bayern nie zarabia na transferach tyle co BVB na sprzedaży samych skrzydłowych zarobili 400 mln euro (doliczam transfer Sancho), pewną część jest inwestowana w transfery do 30 mln euro, ale BVB też ma sponsorów, mniej wydaje na pojedyncze pensje, ale ma zbyt szeroki skład.
04.08.2020 14:13
BVB musi zarabiać żeby budować swoją markę i pozycję. Będą pieniądze to będę jeszcze lepsi zawodnicy, kontrakty, sponsorzy, marketing, zasięgi itd. Bayern od dawna jest na szczycie, BVB dopiero aspiruje i trzeba powiedzieć że robią dobre biznesy na swoich zawodnikach . Trzeba jeszcze trochę poczekać aż beda mogli pozwolić sobie na "niesprzedawanie" zawodników
04.08.2020 14:04
Widać, że bardzo ich dotknęła ta prawda.
04.08.2020 13:46
Ale dlaczego Uli cały czas czepia się BVB ? Przecież są inne kluby takie jak Lipsk gdzie cały czas mówią o LM a robią to samo co Dortmund . Równie dobrze można mieć pretensje do wszystkich klubów w BL dlaczego wyprzedają swoich najlepszych zawodników . Oj Uli Uli frustracja czy dowartościowanie .
04.08.2020 13:39
Dużo racji w wypowiedzi Hoenessa aczkolwiek trochę niefortunna. BVB ostatnimi czasy jest tylko odskocznią dla piłkarzy do lepszych klubów. Fajnie, że potrafią wypromować talent i zarobić dobre pieniądze, tylko to w dłuższej perspektywie nie przekłada się na sukces klubu.
Z wypowiedzią odnośnie Bellingham'a się ośmieszają. To tylko pokazuje, że w Bayernie taki zawodnik nie miałby szans na przebicie się natomiast w BVB ma realne szansę na grę.
04.08.2020 13:26
" Pewnie to znowu głęboka frustracja, po tym jak Bellingham odrzucił ofertę Bayernu i zdecydował się na grę dla Borussii Dortmund w przyszłym sezonie"

No nie wiem, czym Bayern ma być sfrustrowany. Niszczymy ich co roku. A Bellinghamem pewnie na poważnie się nie interesowaliśmy. Wygląda to na ból tylnej części ciała BVB