Reakcje: Możemy grać lepiej

W ostatnim meczu w ramach 11. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Unionem Berlin.

Zawodnicy Bayernu Monachium zremisowali wczorajszego wieczoru z Unionem Berlin 1:1, zaś jedynego gola dla FCB zdobył Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i Unionem.

Hansi Flick:

‒ W pierwszych minutach nie prezentowaliśmy się na boisku tak, jak to planowaliśmy. Bez wątpienia mogliśmy się lepiej zachować i obronić, kiedy straciliśmy bramkę. Kiedy pojawia się pierwsza niebezpieczna piłka, to brakuje nam opanowania. Graliśmy bezpieczne lub długie piłki - nie byłem z tego zadowolony. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać z większym spokojem i lepiej wykorzystywać przestrzeń na boisku. Z drugich 45 minut byłem już bardziej zadowolony. Z całą pewnością możemy grać lepiej. Nasz pomysł na grę, polega na wywieraniu presji na rywalu. Dziś nie udało nam się tego zrealizować tak, jak planowaliśmy. Czeka nas trudny sezon, ale wiedzieliśmy o tym od samego początku. Teraz musimy wyciągnąć pozytywy z tej sytuacji i poprawić wszystko, co poszło nie tak.

Manuel Neuer:

‒ Nie wyglądaliśmy dobrze w 1 czy 2 sytuacjach i pozwalaliśmy naszym rywalom na kreowanie okazji bramkowych. Jednakże w doliczonym czasie gry mogliśmy strzelić tego gola i wrócić do Monachium z wygraną. Można stracić bramkę ze stałego fragmentu gry, ale moim zdaniem rywal miał zbyt wiele okazji do kontr. W kolejnych meczach musimy być ostrożni.

Thomas Mueller:

‒ Zbyt często tracimy ostatnio bramkę jako pierwsi. Dziś stało się to bardzo szybko. Union walczył ciężko i nie odpuszczał. Sami sobie utrudniliśmy życie, a zwłaszcza w pierwszych 20 minutach. Musimy odzyskać impet i odbić się. Mamy jakość, mentalność również, ale oczywiście zdarza się, że zamiast wygrywać tylko remisujemy. To zbyt mało, jak na nasze ambicje.

Urs Fischer:

‒ Mogliśmy nawet wygrać, ale nie byliśmy wystarczająco skuteczni i zwarci. Nie byliśmy w stanie wykorzystać naszych okazji. Z drugiej strony mogliśmy też stracić więcej bramek. Dlatego też jestem zadowolony z tego punktu.

Christopher Trimmel:

‒ Musimy przyznać, że był to zasłużony remis, mając na uwadze sytuacje Bayernu przed końcowym gwizdkiem. Andy Luther wykonał świetną paradę. Mieliśmy niewiele okazji, ale postawiliśmy się Bawarczykom. Wiedzieliśmy, że grają co 3 dni. Zagraliśmy dziś bardzo, ale to bardzo dobrze.