Reakcje: Mam nadzieję, że na wiosnę będziemy to kontynuować

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwudzieste czwarte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio, monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 6:1 nad Werderem w Bundeslidze, tym razem monachijczycy pokonali Schalke 04 2:0. Bramki dla FCB zdobyli Serge Gnabry oraz Eric Maxim Choupo-Moting. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Mam nadzieję, że przerwie zimowej będziemy to wszystko kontynuować, wtedy wszystko jest możliwe w tym sezonie. Ogólnie rzecz biorąc, ostatnia przerwa międzynarodowa była dla nas dobra, ponieważ przeanalizowaliśmy kilka rzeczy. Przerwa jest też dobra, by zwolnić, przeanalizować, co możemy zrobić lepiej, by stać się jeszcze bardziej niebezpiecznym.

Manuel Neuer:

Ważne było, abyśmy byli skoncentrowani, zachowali chłodną głowę i grali konsekwentnie do końca. To było również istotne, że graliśmy do końca do przodu i kreowaliśmy szanse bramkowe.

Eric Maxim Choupo-Moting:

− Cieszę się, że tak się układa. Ale ciężko pracujemy nad naszą przyszłością i jestem przekonany, że będzie ona udana. Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Stworzyliśmy wiele szans, nawet jeśli trwało to chwilę, potem byliśmy skuteczni. W drugiej połowie nie odpuszczaliśmy i zdobyliśmy bramkę. Dobrze kontrowaliśmy, ale podobnie było z Schalke. Oczywiście to dla mnie coś wyjątkowego, że mogę tu grać. To wszystko przywołuje pozytywne wspomnienia.

Thomas Reis:

Widać było, jaka drużyna jest na boisku. Ci piłkarze jadą na mistrzostwa świata. Widać jakość w składzie. Staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Zespół zainwestował wszystko. Niestety w momentach, w których mieliśmy szanse, nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki.