DieRoten.pl
Reklama

Reakcje: Jesteśmy na dobrej drodze

fot.
Reklama

Nie dalej jak wczoraj późnym popołudniem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwudzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym zwycięstwie 4:0 nad Mainz w Pucharze Niemiec, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozbili tym razem VfL Wolfsburg 4:2. Bramki dla FCB zdobyli Kingsley Coman (dwukrotnie), Thomas Mueller oraz Jamal Musiala. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Zwycięstwo jest przede wszystkim bardzo ważne. Z trzema punktami w bagażu możemy patrzeć w przyszłość. W pierwszej połowie byliśmy bardzo skuteczni. Jednak po 3:0 pozwoliliśmy sobie na odrobinę niechlujstwa. Po żółtej kartce chodziło o inne walory, które dobrze pokazaliśmy. Oczywiście wtedy mieliśmy inny styl gry niż zwykle. Jesteśmy już na dobrej drodze. Jednak nigdy nie jesteśmy zadowoleni, zawsze chcemy zrobić coś lepiej. Jeśli weźmiesz pod uwagę całokształt, to było to bardzo ważne zwycięstwo.

Thomas Mueller:

− W końcu zapracowaliśmy na te 3 punkty. Dużo zainwestowaliśmy. Widać było, że mamy tę zachłanność, że chcemy wygrać. Świetnie zaczęliśmy. Kiedy tuż przed przerwą prowadzisz 3:1, to już inna historia. Oczywiście czerwona kartka nie dodała nam otuchy. Wynik 4:1 był niezwykle ważny. Ale widzę też pole do poprawy dla nas. W końcu zabieramy ze sobą zwycięstwo, myślę, że absolutnie zasłużone. Cieszymy się z powrotu do domu, odzyskaliśmy fotel lidera i czekamy na ciekawe tygodnie przed nami.

Joshua Kimmich:

− Na koniec dnia musimy skupić się na sportowej stronie rzeczy, to właśnie zrobiliśmy w tym meczu. Co do mojej pierwszej żółtej kartki, to dałem się ponieść emocjom, ale przy drugiej kartce, nie sądzę, że go pociągałem za koszulkę czy ramię. To było za mało na przewinienie.

Niko Kovac:

Przegraliśmy bardzo niefortunnie. Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu i tego, jak graliśmy. Bayern ma indywidualną jakość, by wygrywać takie mecze. Pozostawiliśmy wiele do życzenia. Mimo to jestem zadowolony z tego, jak graliśmy. Graliśmy odważnie i walecznie.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...