Reakcje: Dla neutralnych kibiców to dobry mecz

W ostatnim meczu w ramach 26. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje trzydzieste siódme oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z TSG Hoffenheim.

Po ostatnim triumfie w Lidze Mistrzów nad RB Salzburg (7:1), podopieczni Juliana Nagelsmanna zremisowali tym razem 1:1 z TSG Hoffenheim w Bundeslidze. Jedynego gola dla FCB zdobył Robert Lewandowski. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Cieszę się, że zagraliśmy w takim meczu. To był bardzo dobry mecz dla kibiców. Pierwsze 20 minut było bardzo dobre, dużo wygrywaliśmy, dobrze atakowaliśmy i mieliśmy kilka świetnych szans. Potem co jakiś czas traciliśmy cierpliwość, byliśmy zbyt agresywni. Ostatecznie był to otwarty mecz. Zanim Hoffenheim miało swoje trzy wielkie szanse, powinniśmy byli zakończyć mecz. Jeśli porównam to z meczami sprzed dwóch czy trzech tygodni, to jest to dla nas dobry krok we właściwym kierunku, nawet jeśli jest to tylko jeden punkt.

Manuel Neuer:

− Mieliśmy kilka szans. Oczywiście to trochę rozczarowujące, że nie wróciliśmy do domu z kompletem punktów. Ale w każdym meczu można żałować niewykorzystanych szans, jeśli to druga drużyna wygrywa. Szczęście nie było po naszej stronie, mieliśmy też kilka spalonych. Dla neutralnych kibiców był to wspaniały mecz. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej niż w pierwszej. Jeśli będziemy grać tak w obu połowach, to będziemy wygrywać.

Sebastian Hoeness:

− Po pierwszej dużej szansie Kramaricia nie utrzymaliśmy wystarczającego posiadania piłki. Wtedy Bayern trochę nas zamknął. Mecz stał się taki, jaki sobie wyobrażaliśmy. Chcieliśmy zmusić Bayern do ruchu, aby stworzyć sobie sytuacje podbramkowe. W drugiej połowie na początku mieliśmy szczęście, że Bayern nie strzelił gola, bo miał dobre okazje. Ale my również byliśmy groźni i mieliśmy swoje okazje. Jesteśmy dumni, zostawiliśmy serca na boisku, stworzyliśmy widowisko i zdobyliśmy punkt.