Reakcje: Ciężko zapracowane i zasłużone zwycięstwo

W piątkowy wieczór drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje szóste oficjalne spotkanie w 2019 roku. Tym razem Bayern mierzył się z zespołem FC Augsburg.

Mistrzowie Niemiec mimo kiepskiej pierwszej połowy i zdecydowanie lepszej drugiej zwyciężyli ostatecznie 3:2 po bramkach Kingsley'a Comana (dwukrotnie) oraz Davida Alaby. Po meczu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener, ale i poszczególni zawodnicy.

Niko Kovac:

− Mieliśmy problemy z wejściem w ten mecz. Nie pamiętam stracenia bramki tak szybko, to było bardzo rozczarowujące. Ale podjęliśmy walkę, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej połowie mieliśmy już klarowniejsze okazje. Koniec końców było to ciężko zapracowane, ale zasłużone zwycięstwo. Może kilku z nas miało już w głowach Liverpool, to możliwe. To nie jest dobre, ale ludzkie.

Manuel Neuer:

− Chcieliśmy dziś przynajmniej dobrze się bronić i zachować czyste konto. Niestety nie dokonaliśmy tego. Kiedy nie mamy piłki, to z tyłu wygląda to OK, ale dwukrotnie daliśmy się złapać na skrzydłach.

Manuel Baum:

− Zostaliśmy z pustymi rękoma. Najważniejszym punktem jest jednak fakt, że 11 zawodników i rezerwowi dali z siebie wszystko na boisku. Mamy młody zespół, próbowali wszystkiego i do granic możliwości naciskali na Bayern. Słowa uznania dla mojej drużyny.

Michael Gregoritsch:

− To ważne, aby walczyć i ciężko pracować w Augsburgu. Dokonaliśmy tego przeciwko bardzo, ale to bardzo dobrej drużynie Bayernu. Szkoda, że nie zostaliśmy za to nagrodzeni. Bramka na 2:2 przed przerwą była nieszczęśliwa, straciliśmy ją w niewłaściwym momencie. Chwiali się na nogach do końca, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans.