Reakcje: Chcemy zamknąć kwestię mistrzostwa w sobotę

W ostatnim meczu w ramach 30. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste szóste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Bayerem 04 Leverkusen.

Zawodnicy Bayernu Monachium w pełni zasłużenie pokonali Bayer 04 Leverkusen 2:0 i powiększyli swoją przewagę nad Lipskiem do 10 punktów. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Eric Maxim Choupo-Moting oraz Joshua Kimmich. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i B04.

Hansi Flick:

‒ Bardzo się cieszę, kiedy widzę, że nasza drużyna gra tak, jak dzisiaj w pierwszej połowie. Chcieliśmy zachować czyste konto. Udało nam się to, więc jesteśmy bardziej niż zadowoleni. Byliśmy również bardzo bezwzględni w naszej grze. Przed meczem powiedziałem chłopakom, że możemy dziś zrobić ogromny krok we właściwym kierunku i tak też się stało. Mamy teraz 10 punktów przewagi nad naszymi rywalami. Możemy i chcemy zamknąć kwestię mistrzostwa w sobotę.

Joshua Kimmich:

‒ Oczywiście mieliśmy z tyłu głowy wynik spotkania Lipska. Szanse należy wykorzystywać. W weekend już nam się to udało. Stosunkowo wcześnie stało się jasne, w jakim kierunku potoczy się ten mecz. W drugiej połowie straciliśmy nieco impetu. Mamy w nogach jeszcze wiele meczów i nie potrzebowaliśmy więcej bramek, dlatego też 2:0 było wystarczające. Chcemy zdobyć tytuł i jesteśmy bardzo blisko. To jest nasza ambicja.

Leon Goretzka:

‒ Kontrolowaliśmy dziś grę od samego początku. Bardzo wcześnie rozstrzygnęliśmy losy na swoją korzyść. Dobrze radziliśmy sobie w pojedynkach, we właściwy sposób rozgrywaliśmy piłkę i ostatecznie zasłużenie zdobyliśmy 3 punkty. Oczywiście znaliśmy wynik meczu Lipska. Z drugiej strony nie miało to dla nas znaczenia, jakim wynikiem zakończy się mecz RBL. To, co nas wyróżnia, to fakt, że chcemy wygrywać w każdym meczu. Zawsze wychodzimy na boisko, by dać z siebie wszystko.

Hannes Wolf:

‒ Dużo sobie zaplanowaliśmy przed spotkaniem i rozpoczęliśmy mecz w dobrych nastrojach. Jednak po siedmiu minutach ich pierwsza szansa przyniosła im pierwszego gola. To nie jest tylko mentalność. Bayern jest teraz silną drużyną. Przeprowadziliśmy kilka ataków, w których dobrze sobie radziliśmy. Zaryzykowaliśmy wszystko w końcówce, ale nie do końca nam się to udało. Wyciągniemy wnioski, przenalizujemy mecz i przez weekend zaatakujemy.