DieRoten.pl
Reklama

Rangnick: Osiągnęliśmy limit z ofertą dla Wernera

fot. FotoOlimpik
Reklama

Timo Werner to bez dwóch zdań jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Niemczech. Nic więc dziwnego, że młody Niemiec znajduje się od dłuższego czasu na celowniku Bayernu.

Od pewnego czasu spekuluje się, że młody Niemiec zmieni otoczenie klubowe po zakończeniu tego sezonu. Do tej pory Timo Werner nie przedłużył swojej umowy z RB Lipsk, zaś jeśli tego nie zrobi do końca czerwca, to ekipa „Byków” zdecyduje się na jego sprzedaż. Głównym kandydatem do jego zatrudnienia jest Bayern.

Wczoraj w studio programu telewizyjnego „Sky” obecny był dyrektor sportowy i trener RBL, czyli Ralf Rangnick. Niemiec doradził Wernerowi, aby ten nie lekceważył otoczenia, w którym dobrze się rozwija i dobrze przemyślał swoją przyszłość. Jako przykład 60-latek podał Keitę.

Keita był u nas niesamowitym piłkarzem, ale wciąż miewa problemy z formą w Liverpoolu. Do tej pory nie jest tam zawodnikiem, jakim był w naszym klubie. Otoczenie musi być odpowiednie dla Timo. O to chodzi w tym przypadku – powiedział Rangnick.

− Osiągnęliśmy swój finansowy limit z ofertą dla Timo. Wiemy, że może zarobić w innym klubie więcej, ale nasza oferta ustawi go do końca życia. Finansowy aspekt nie będzie decydującym czynnikiem, lecz raczej sportowy. Staramy się go zatrzymać – mówił dalej.

− On wie, że jest bardzo popularny w zespole, wśród fanów i nie tylko. To topowy gracz i jeden z najbardziej ekscytujących snajperów w Bundeslidze. Jego umowa jest ważna jeszcze prze półtora roku i mam nadzieję, że zostanie. To zależy od niego – podsumował trener RB Lipsk.

22-letni Niemiec jest wyceniany na 65 milionów euro. Choć jego nominalną pozycją jest środek ataku, to Werner może również grać na obu skrzydłach. W sezonie 2018/19 Timo rozegrał w sumie 23 spotkania, zaś jego dorobek to 13 bramek oraz 3 asysty.

Źródło: Bulinews
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...