DieRoten.pl

Rafinha: To kluczowy mecz tego sezonu

26.05.2020, 13:23:14
Photogenica

Wielkimi krokami zbliża się pojedynek w ramach 28. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jak już wiemy klub ze stolicy Bawarii zagra na wyjeździe z Borussią Dortmund.

W ostatnim czasie na temat nadchodzącego starcia Bayernu z Borussią Dortmund wypowiedziało się wiele znanych osobistości ze świata niemieckiego futbolu. Swoje zdanie wyraził między innymi legendarny Lothar Matthaeus oraz Rafinha, który mocno trzyma kciuki za swoich kolegów.

Dość ciekawej wypowiedzi udzielił też Michael Rummenigge, który zdradził, że od zawsze jego sympatia do dortmundzkiego klubu sprawiała, że Karl-Heinz niejednokrotnie był wściekły i dochodziło do kłótni pomiędzy nimi. Chętnych zachęcamy do lektury!

Rafinha:

− To kluczowe spotkanie tego sezonu. Będę trzymał kciuki za zwycięstwo Bayernu i wyjaśnienie przez chłopaków sprawy mistrzostwa Niemiec. Dortmund posiada szybkich piłkarzy, ale Hansi Flick dobrze przygotuje swoich piłkarzy. Jestem tego pewny.

Lothar Matthaeus:

 − W porównaniu do Bayernu, to byłby absolutnie niezapomniany sukces dla większości piłkarzy BVB, jeśli zdobyliby mistrzostwo. Mogą tego dokonać. Jednakże muszą za wszelką cenę wygrać dzisiejszy mecz. Jeśli BVB pokona Bayern, to będzie to bardzo napięta i zacięta walka o mistrzostwo do samego końca sezonu. Niemniej jednak spodziewam się remisu 2:2.

Michael Rummenigge:

− Zawsze trzymałem kciuki za BVB, odkąd mieszkam w Dortmundzie od 32 lat i zawsze miałem bliskie powiązania z klubem. Mój brat nie zawsze mnie rozumiał i czasami dochodziło między nami do kłótni z tego powodu, zwłaszcza że chciałbym zobaczyć nowego mistrza po siedmiu latach. Jeśli Bayern wygra, mistrzostwo będzie przesądzone. Nie oddaliby siedmiu punktów w takiej formie. Wydaje mi się jednak, że przynajmniej do końca sezonu wyścig będzie zacięty i otwarty.

źródło: Fussball.news

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)26.05.2020 21:40
Ale BVB nie wygrało więc sprawa tytułu jest już zamknięta.
26.05.2020 18:51
Też mi odkrycie. Kluczowy będzie tylko wtedy, jak BVB wygra.
26.05.2020 14:38
26.05.2020 14:13
Wydaje mi się, że Majkel troszkę wadzi się ze zdaniem brata. Drażni mnie.
26.05.2020 13:45
Matthaeus zostawił furtkę otwartą i po meczu w zależności od wyniku powie, że zwycięstwo Bayernu/bvb było do przewidzenia.