DieRoten.pl
Reklama

Prezentacja Blinda: Naszym celem są tytuły

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

W ubiegły piątek Bayern Monachium dość niespodziewanie przeprowadził transfer nowego lewego obrońcy, a będąc dokładniejszym Daleya Blinda.

Holenderski defensor zasilił szeregi Bayernu na zasadzie wolnego transferu i podpisał z monachijczykami kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Co do jego dalszej przyszłości, kolejne rozmowy mają odbyć się pod koniec sezonu.

Póki co Blind ma już za sobą dwie sesje treningowe z nowym zespołem, zaś dzisiejszego przedpołudnia, podczas obozu w Dosze doszło do prezentacji 32-latka przez Hasana Salihamidzica. Obecni na konferencji prasowej dziennikarze, zadali obrońcy FCB kilka pytań.

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia nowy nabytek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Daley Blind na temat:

…swojej choroby serca:

„…Dział medyczny informuje mnie na bieżąco. Jestem sprawny, nie mam żadnych problemów. Mam z tym do czynienia codziennie, muszę z tym żyć”.

…swojej pozycji:

„…Rozmawialiśmy na ten temat. Przez całe życie zadawano mi to pytanie. Grałem w środku, na lewej stronie obronie i na środku pomocy. Moje skupienie jest z tyłu łańcucha defensywnego - na lewej czy na środku, to nie ma znaczenia”.

…De Ligta:

„…Rozmawiałem z nim kilka razy. Był bardzo szczęśliwy z mojego powodu. On mi pomoże, ale wszyscy inni też mówią po angielsku. Nie będzie bariery językowej. Zacząłem już także lekcje niemieckiego”.

…celów:

„…Chcemy zdobywać tytuły, ja chcę wnieść swoje doświadczenie. Wszystko inne, co się stanie potem w lecie – zobaczymy co czas przyniesie”.

…kontaktu z van Gaalem i ten Hagiem:

„…Nie rozmawiałem z nimi. Napisali do mnie po wszystkim i pogratulowali mi transferu. Julian Nagelsmann to świetny trener, pokazał to”.

Źródło: Spox.com / Sport1.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...