DieRoten.pl
Reklama

Poulsen: Rangnick poradzi sobie w Bayernie

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Od kilku dni niemieckie i zagraniczne media przekonują, że nowym trenerem Bayernu Monachium zostanie Ralf Rangnick.

Nieoficjalnie mówi się, że kierownictwo sportowe Bayernu oraz Ralf Rangnick prowadzą już bardzo zaawansowane rozmowy i kwestią czasu jest już, kiedy Niemiec zostanie ogłoszony nowym szkoleniowcem „Gwiazdy Południa”.

Choć wielu kibiców jest sceptycznie nastawionych do tego pomysłu, to zdaniem ekspertów oraz byłych podopiecznych 65-latka, obecny selekcjoner Austrii jest odpowiednim materiałem na szkoleniowca bawarskiego klubu – zdaniem Yussufa Poulsena z RB Lipsk, RR poradzi sobie z wyzwaniem w Monachium.

− To wybitny trener. Widać to po tym, co robi teraz z Austrią, jak dobrzy są. Już wiem, dlaczego Bayern patrzy w jego kierunku. Ufam mu w 100 procentach, jeśli chodzi o tę pracę w Monachium. Poradzi sobie – powiedział Poulsen.

− Jest topowym trenerem. Pokazał to wystarczająco często. Z nami, wcześniej w Hoffenheim i Schalke, a teraz w Austrii. Po prostu ma jakość i sprawia, że każda drużyna jest lepsza z nim – podsumował Yussuf Poulsen.

Ralf Rangnick dwukrotnie miał okazję prowadzić RB Lipsk – w latach 2015-2016 oraz 2018-2019. W tym czasie Niemiec poprowadził ekipę „Byków” w 88 meczach o stawkę, przy bilansie 50 zwycięstw, 20 remisów, 18 porażek oraz bramek 151:83.


Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...