Portugalia zwycięska w finale ME

Portugalia Mistrzem Europy! Wczorajszego dnia podopieczni Fernando Santosa pokonali gospodarzy tego turnieju 1-0 po bramce Edera w doliczonym czasie gry. Słowa uznania należą się przede wszystkim Renato Sanchesowi, który ponadto został wybrany najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia.

Renato wybiegł na boisko od pierwszych minut. W 79' minucie został zmieniony przez Edera i jak się potem okazało była to zmiana na wagę Mistrzostwa Europy.

Przez większość czasu Francuzi robili co mogli, aby strzelić bramkę, jednakże nieskuteczność, brak szczęścia i świetny występ portugalskiego golkipera odegrały główną rolę w porażce "Trójkolorowych".

Finałowe spotkanie przebiegało bardzo spokojne, jednakże Portugalczycy o wiele razy mniej zapuszczali się pod bramkę Llorisa. O wiele więcej pracy miała defensywa Portugalii i Rui Patricio. Swojego szczęścia próbowali między innymi Griezmann, Giroud czy Sissoko.

Minutę przed końcem spotkania losy spotkania mogły zostać przesądzone, ponieważ w wyśmienitej sytuacji znalazł się rezerwowy Andre-Pierre Gignac, jednakże uderzona przez niego futbolówka trafiła tylko w słupek.

Regulaminowe 90 minut nie wyłoniło zwycięzców, dlatego też potrzebna była 30-minutowa dogrywka. W dogrywce Portugalczycy wykorzystali swoją szansę i za sprawą bramki Edera wprowadzili widownię zgromadzoną na stadionie w euforię.

Warto podkreślić, iż od 25' minuty drużyna prowadzona przez Fernando Santosa grała bez Cristiano Ronaldo.

Portugalia - Francja 1:0 (0:0, 0:0)

Bramki: 1:0 - Eder 109'

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Jose Fonte, Pepe, Cedric - William Carvalho, Joao Mario, Renato Sanches (79' Eder), Adrien Silva (66' Joao Moutinho) - Nani, Cristiano Ronaldo (25' Ricardo Quaresma)

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Laurent Kościelny, Samuel Umtiti, Patrice Evra - Blaise Matuidi, Paul Pogba, Moussa Sissoko (110' Antony Martial), Dimitri Payet (58' Kingsley Coman) - Antoine Griezmann, Olivier Giroud (78' Andre-Pierre Gignac).