Porażka FCB U-19 w ostatnich sekundach w Youth League

Wraz z rozpoczęciem nowej edycji rozgrywek Champions League, równocześnie rozpoczęła się także nowa edycja młodzieżowej UEFA Youth League.

FC Kopenhaga U-19 3:2 (1:0) FC Bayern U-19

Po jakże ważnym zwycięstwie 2:0 nad Manchesterem United U-19 w pierwszej kolejce fazy grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów, monachijczycy polegli tym razem ze swoimi rówieśnikami z FC Kopenhagi 2:3…

Warto jednak wspomnieć, że „Bawarczycy” grali do samego końca, zaś bramki Fernandeza i Kouama dla FCB U-19 padły kolejno w 85. i 92. minucie starcia. Niestety, ale na krótko przed ostatnim gwizdkiem, duński klub zdołał jeszcze strzelić bramkę na 3:2 i zgarnąć 3 punkty.

Na tym poziomie małe błędy są natychmiast karane. Mimo wszystko mieliśmy swoje momenty, wróciliśmy i pokazaliśmy dobre morale. W ostatecznym rozrachunku zasłużyliśmy na punkt – podsumował Michael Hartmann.

W wyniku wtorkowej porażki, piłkarze Bayernu U-19 zajmują obecnie drugie miejsce w swojej grupie z dorobkiem 3 punktów i dodatnim bilansem bramkowym (+1). Liderem pozostają gracze Kopenhagi U-19, którzy ugrali 6 punktów (przy bramkach 8:3).

FC Bayern U-19:

Schmitt - Manuba (60’ Schubauer), Scholl, Wimmer, Aznou (79’ Sadat) - Becker (70’ Scott), Fernandez, Asp Jensen - Rueger (60’ Hennig), Ramsak, Licina (70’ Kouam).

Bramki:

1:0 Hojlund (38’), 2:0 Sahsah (49’), 2:1 Fernandez (85’), 2:2 Kouam (92’), 3:2 Sahsah (94’).

Młodych monachijczyków czeka teraz dłuższa przerwa od rozgrywek klubowych – do akcji podopieczni Michaela Hartmanna wracają dopiero 21 października, kiedy to zagrają na wyjeździe z FSV Mainz w ramach 8. kolejki ligowej.