Pomeczowy wywiad z van Gaalem

Trener Bayernu Monachium Louis van Gaal po wygranym 3:1 meczu z Mainz wziął udział w wywiadzie. Holender wypowiadał się między innymi o wynikach jego zespołu, nadchodzącym pojedynku z Interem Mediolan i o powrocie Toniego Kroosa.

Panie van Gaal, w ostatnim tygodniu Bayern pokonał 1899 Hoffenheim, teraz 3:1 FSV Mainz. Wydaje się, że Bayern złapał wiatr w żagle.
Tak, jestem bardzo zadowolony z naszych wyników. Zawodnicy starają się osiągnąć to, co założyliśmy. Mainz postawił przed nami kilka zadań, a moi gracze znaleźli odpowiednie rozwiązania.

Z Arjenem Robbenem i Franckiem Ribery'm Bayern jest nieprzewidywalny w ofensywie...
To prawda, stworzyliśmy wiele szans na bramkę. Jedyne na co mogę się poskarżyć to, że nie wykorzystujemy naszym okazji. W ostatnim kwadransie mieliśmy za wiele strat piłki. To nie powinno się nam przytrafić na przykład w środę w Mediolanie.

Może Pan w Mediolanie z powrotem postawić na Thomasa Krafta, który został zmieniony w przerwie meczu po kopnięciu w głowę?
On jest jeszcze trochę nie z tego świata, jeśli mogę tak powiedzieć w języku holenderskim. Ale myślę, że jego występ w Mediolanie nie jest problemem. On jest naszym numerem jeden, nie Jörg Butt.

Zmienił Pan Holger Badstubera w drugiej połowie. Jaki był tego powód?
On zobaczył żółtą kartkę. Nie chciałem podejmować ryzyka. Poza tym mogłem zobaczyć, jak Luiz Gustavo spisuje się jako obrońca. Holger jest moim numerem jeden.

Reprezentant Niemiec, Toni Kroos po długiej przerwie w drugiej połowie świętował swój powrót. Jaki jest jego stan?
Toni jeszcze nie trenował zbyt często z drużyną, ale był gotowy do gry. On może grać na wielu pozycjach, a ja najbardziej widzę go jako defensywnego pomocnika. Obojętnie gdzie - dla mnie on jest podstawowym graczem. Ale w Mediolanie nie będzie on jeszcze gotów na 90 minut.

źródło: spox.com