Polacy z porażką, Austriacy z wygraną

Wczorajszego późnego wieczoru odbyły się kolejne spotkania w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Tym razem w akcji mogliśmy oglądać dwóch piłkarzy Bayernu.

Włochy 2:0 (1:0) Polska

Podopieczni Jerzego Brzęczka z całą pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu, które zostało rozegrane na Mapei Stadium w Reggio nell'Emilia. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo i ponieśli zasłużoną porażkę 2:0...

Na pierwszą bramkę nie przyszło nam czekać zbyt długo, albowiem już w 27. minucie rzut karny pewne na gola zamienił Jorginho. Po zmianie stron gospodarze zdołali jeszcze w samej końcówce podwyższyć na 2:0 za sprawą Domenico Berardiego. Z drugiej strony warto podkreślić, że wynik mógł być znacznie wyższy, gdyby nie fakt, że Szczęsny kilkukrotnie ratował kolegów.

Jeśli mowa o powołanym z Bayernu Robercie Lewandowskim, to kapitan polskiej reprezentacji narodowej rozegrał pełne 90 minut.

Austria 2:1 (0:0) Irlandia Północna

Zdecydowanie większe powody do zadowolenia może mieć David Alaba, który wraz ze swoimi kolegami podejmował na własnym podwórku w Wiedniu reprezentację narodową Irlandii Północnej. Koniec końców mecz zakończył się zwycięstwem Austriaków 2:1, choć przez większość czasu utrzymywał się bezbramkowy remis.

Dopiero w 75. minucie Irlandczycy objęli prowadzenie za sprawą Magennisa, jednakże w 81. minucie na 1:1 wyrównał Schaub. Co więcej pięć minut później bramką na wagę zwycięstwa popisał się Grbic. Wspomniany wyżej Alaba rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym.

Kto może zagrać dziś?

Jeszcze dziś odbędą się kolejne dwa spotkania, w których być może będziemy mogli oglądać w akcji piłkarzy Bayernu. O 17:00 Kamerun z Choupo-Motingiem w składzie, zagra na wyjeździe z Mozambikiem. Z kolei o 20:45 Richards wraz z kolegami z USA zagrają z Panamą.