Polacy rozbici, Vidovic z bramką

Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne spotkania na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Stade Roi Baudouin w Brukseli: Belgia 6:1 (1:1) Polska

Polacy z całą pewnością nie będą dobrze wspominać wczorajszego wieczoru, kiedy to na stadionie w Brukseli w ramach drugiej kolejki nowej odsłony Ligi Narodów UEFA zostali rozbici przez Belgię. Choć pierwsza połowa zakończyła się remisem, to w drugiej części spotkania podopieczni Roberto Martineza nie okazali litości „Biało-czerwonym”.

Koniec końców podopieczni Czesława Michniewicza zostali rozbici 6:1 – Robert Lewandowski spędził na boisku 69 minut i zdobył honorową bramkę w 28. minucie starcia.

Na regenerację, analizę pojedynku oraz odpowiedniego przygotowania do następnego meczu, polska reprezentacja będzie miała niewiele czasu, albowiem w najbliższą sobotę nasi rodacy zagrają w Rotterdamie z reprezentacją narodową Holandii.

Parnu Rannastaadion w Parnu: Estonia U-21 0:4 (0:3) Chorwacja U-21

Nieco wcześniej swoje drugie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze młodzieżowej reprezentacji Chorwacji do lat 21.

Rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Igora Biscana była Estonia U-21, która pozostała bez szans w tym starciu, albowiem Chorwaci rozbili swoich rówieśników aż 4:0. Reprezentujący Bayern Gabriel Vidović rozegrał pełne 90 minut i strzelił jedną z bramek.