DieRoten.pl

„Podpisanie umowy z Boatengiem byłoby błędem”

04.10.2023, 12:51:55
Ł. Skwiot

Od kilku dni w mediach nieustannie spekuluje się o powrocie do Bayernu Monachium doświadczonego stopera – Jerome’a Boatenga.

Niemiec od niedzieli trenuje przy Saebener Strasse i jak informują liczne niemieckie media – wywiera dobre wrażenie swoją obecną formą i przygotowaniem. Nieoficjalnie mówi się, że szefowie FCB chcą zaoferować mu kontrakt do końca sezonu, aby Jerome uzupełnił skład stoperów.

Niemniej jednak spore wątpliwości do zatrudnienia Boatenga ma dziennikarz „L’Equipe” i ekspert od Olympique Lyon – Herve Penot. Francuz podkreślił, że był bardzo zaskoczony informacjami o 35-latku w Monachium, zwłaszcza że ten nawet w słabym ostatnio OL nie dawał sobie rady.

− O ile Boateng nie jest jak fantastyczna postać Benjamina Buttona, który z biegiem lat staje się młodszy, a nie starszy, myślę, że podpisanie z nim kontraktu przez Bayern byłoby błędem – powiedział Penot.

− Byłem naprawdę zaskoczony, gdy usłyszałem, że Bayern chce podpisać kontrakt z Boatengiem. Po prostu nie był wystarczająco dobry dla trenerów Lyonu. Był zbyt wolny, co powodowało niepewność w całej obronie. Trzeba uczciwie powiedzieć, że jego liczne kontuzje bardzo utrudniły mu odnalezienie się w drużynie, która i tak nie była ostatnio dobra – dodał.

− Zawsze zapewniał mnie, że ciężko pracuje na treningach i ogólnie zachowuje się jak profesjonalista. Ale niestety to nie wystarczyło, by pomóc Lyonowi. Szczerze mówiąc, myślałem, że Boateng przeniesie się do Kataru lub Arabii Saudyjskiej z powodu jego słabych występów i problemów prawnych. Po rozczarowującym okresie spędzonym we Francji nie spodziewałem się, że klub taki jak Bayern sięgnie po niego – mówił dalej.

Pod koniec rozmowy francuski dziennikarz stwierdził nawet, że lepszym wyborem na środek obrony byłby już Leon Goretzka, choć ten nie jest nominalnym stoperem.

− Moim zdaniem Josip Stanisic byłby lepszym wyborem dla Bayernu. Biorąc pod uwagę występy Boatenga tutaj, nawet Goretzka byłby prawdopodobnie lepszy dla tego, czego klub szuka w obronie - nawet jeśli środkowa obrona nie jest pozycją Goretzki – podsumował Herve Penot.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)04.10.2023 21:50
Chodzi o mental, to ważniejsze niż bieganie kilometrów na boisku!
04.10.2023 20:30
Przyjdzie i co dalej? W ilu meczach zagra? W 2, 5? Dać szanse młodym nawet takiemu gdzie 1 liga to za duże progi.
04.10.2023 17:56
Zacznijmy od tego, ze błędy to popełniono przy wypozyczeniu Stanisica i nieudolnych próbach pozyskania innego PO. Teraz, to za bardzo nie ma wyjścia. Coś trzeba zrobić aby odciązyć wąską kadrę na czas do końca sezonu. Do końca sezonu, bo w zakup kogokolwiek w zimowym okienku trudno liczyć. W srodku sezonu nikt nie odda podstawowego obrońcy a takiego Bayern potzebuje. I tu dochodzimy do kolejnego problemu, którego wiele osób jakoś nie pojmuje. Pierwsza druzyna Bayernu nie jest od ogrywania młodych zawodników. Szansę mogą dostać ci którzy się wybitnie wyrózniają (choć często nie sa to wychowankowie) a takich w tej chwili na pozycji PO nie ma dostępnych w drugiej druzynie czy też w szkólce. Jesli damy tam kogoś na siłę aby spełnić życzenia niektórych kibiców a ci młodzi zawiodą bo dlaczego nagle z dnia na dzień mieliby wskoczyć na wysoki poziom, to obecni krytycy poczynań zarzadu będą piersi do krytyki tych decyzji. Poniekąd słusznie, bo Bayern jak inne wielkie kluby głównie kupuje zawodników nie zaś kształci młodych. Dlatego tez dla mnie ruch z chwilowym zatrudnieniem emeryta na zastępstwo jest w pełni do przyjęcia. I jeszcze jedno. 0 jesli ktoś z młodzieży nie podołałby zadaniu - mogłoby to oznaczać załamanie kariery, jesli nie podoła emeryt - nie bedzie to istotne, bo jego kariera i tak już wygasa.
04.10.2023 17:29
Ośmieszamy się po raz kolejny. Randomowy kibic Bayernu lepiej by zarządził kadrą latem.
04.10.2023 17:15
Na te parę miesięcy przydałby się. Pewnie i tak nie pograłby dużo, a w razie gdyby musiał, dałby więcej niż "Bunia".
04.10.2023 16:33
Podpisanie go, pokazałoby w jakim Bayern jest kryzysie i co gorsza, że nie ma pomysłu jak z niego wyjść... w zarządzie zmiana pokoleniowa nie wyszła, wróciła stara gwardia, dużo było gadania, okienko transferowe bardzo słabe... piłkarsko tez zmiany pokoleniowe nie wychodzą, transfery robione chaotycznie, bez większego przemyślenia, częste zmiany trenerów, co jedna to gorsza... ewidentnie nie ma pomysłu w zarządzie jak ten klub kształtować dalej, nie ma pomysłu w sztabie jak drużyna ma grac i kogo ściągnąć... wielki bałagan, ciekawe jak długo szczęście nam będzie sprzyjać, tak jak wczoraj... niech sciagan jeszcze javiego na 6 i lahma na po, riberiego na skrzydło i kadra kompletna...
04.10.2023 14:27
Podpisanie błąd, niepodpisanie wielbłąd...
Na temat Campusu i (bez)sensu dotychczasowych poczynań to szkoda w ogóle się denerwować.

A Lyon to takie bagno teraz,że opinia jakiegoś gościa od nich to żaden wyznacznik.
Zobaczymy jak blisko gardła Bayern ma nóż:-/
04.10.2023 14:05
@BaltazarGabka No niestety, Bayern klub który deklaruje się jako otwarty na świat, szanujący ludzi zatrudni ponownie tyrana, albo podpisze umowę z firmą z państwa nieprzestrzegającego praw człowieka. Taka libkowa hipokryzja, zamiast wolności w każdym aspekcie chodzi tylko o gospodarkę i maksymalizację zysków bez względu na wartości
04.10.2023 13:53
I tak podpisze kontrakt, Bayern lubi takie rzeczy robić;)
04.10.2023 13:46
Pełna zgoda, że dla młodych czy to z FCBII czy u-cokolwiek byłby to jasny znak, że nie mają co tu szukać a równocześnie pokazałoby, że w całym Campusie nie ma nawet jednego środkowego obrońcy wartego uwagi…
#MiaSanMia
04.10.2023 13:17
Ja tam mam gdzieś relacje uczuciowe, ale również mam gdzieś, co mówi ten facet. Bayern, to nie są małe dzieci, żeby nie wiedzieć co robić i pytać kogoś o zdanie. Wierzę w profesjonalizm tej firmy i tyle.
04.10.2023 13:08
No, nie chce go na oczy widzieć po tym co odwalał w swoich relacjach uczuciowych
04.10.2023 12:57
Podpisanie kontraktu z Botengiem będzie też fatalnym sygnałem dla wszystkich stoperów z FCBII czy U19, a do tego wizerunkową porażką z racji na wszystkie jego sprawy poza boiskowe. Pod każdym względem ten ruch będzie zły.