PN: Pewna wygrana FCB

Po jednostronnym, lecz dosyć przeciętnym meczu w wykonaniu Bayernu Monachium, podopieczni Juppa Heynckesa pokonali w 1. rundzie Pucharu Niemiec Jahn Regensburg 4:0 (1:0). Pierwszą bramkę dla gości zdobył Mario Mandżukić (32. i 80.), zaś po zmianie stron drugi raz do siatki rywala trafił wprowadzony Xherdan Shaqiri (60.), a wynik spotkania ustalił w 88. minucie Claudio Pizarro. Tym samym awans do następnego etapu tych rozgrywek zapewnili nowo-sprowadzeni zawodnicy.

ZOBACZ SKRÓT Z TEGO MECZU!!!

Bawarczycy na to spotkanie wyszli w praktycznie najmocniejszym ustawieniu. Przed Manuelem Neuerem zagrał blok drfrnsywny złożony z Jerome'a Boatenga, Holgera Badstubera, Philippa Lahma oraz Emre Cana. Przed nimi zagrali Luiz Gustavo i Toni Kroos, zaś osmotnionego w ataku Mandżukicia wspomagali Arjen Robben, Franck Ribery i Thomas Muller. Tym razem ławką rezerwowych musiał zadowolić się m.in. Bastian Schweinsteiger.

Jak się można było spodziewać, od samego początku inicjatywa należała do przyjezdnych. W 3. minucie Bawarczycy wykonywali już drugi rzut rożny. Robben wrzucił piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Boateng, ale strzał defensora FCB minął celu o kilkadziesiąt centymetrów. Gospodarze za wszelką cenę chcięli uniknąć straty bramki, dlatego też bronili się całym zespołem, starając się nie przepuścić pod bramkę monachijski zespół.

Ta sztuka udawała się prawie przez następnych 30 minut. Najpierw kombinacyjną akcję Mullera i Robbena nie wykorzystał Ribery (22.), zaś w 27. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się holenderski skrzydłowy.

Obrona Regensburg padła pod naporem w 32. minucie. Wówczas na po podaniu Lahma na indywidualną akcję zdecydował się Ribery. Francuski pomocnik na raty minął dwóch przeciwników w polu karnym i natychmiast zagrał wzdłuż bramki na piąty metr. Tam stał już Mandżukić, któremu pozostało tylko dostawienie nogi.

Pod koniec pierwszej połowy Regensburg miał okazję, aby się odgryźć Bawarczykom. W 41. minucie Djuricin urwał się obronie Bayernu i znalazł się w dogodnej sytuacji, ale na odpowiednim miejscu był Neuer, który zdołał sparować uderzenie.

Po zmianie stron przyjezdni z większym zapałem ruszyli do ataku. Miał na to niewątpliwie wpływ wprowadzony Shaqiri, który przejawiał od samego początku ogromną chęć do gry.

W 48. minucie po ładnej akcji Muller oddał strzał z 10 metrów, jednak piłkę wyłapał Michael Hoffmann. Po drugiej stronie groźnie atakował znowu Djuricin, ale nadal był nieskuteczny (54.).

Do piłki ustawionej 30 metrów od bramki w 60. minucie podszedł Kroos. Pomocnik FCB oddał strzał, jednak jeden z piłkarzy Regensburg dotknął futbolówki ręką i sędzia podyktował drugi rzut wolny z rzędu dla Bayernu - tym razem z 20 metrów. To była idealna okazja dla Shaqiriego, który chwilę później umieścił piłkę w siatce!

Pomimo dobrej gry, nadal na listę strzelców nie może wpisać się Robben, który doskonałą okazję ku temu zmarnował w 64. minucie. Holender wówczas wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala, jednak oddając strzał z prawej nogi, trafił wprost w ręce Hoffmana. Chwilę później Gustavo popisał się mocnym strzałem z 25 metrów, ale jego próba chybiła celu (68.).

Bawarczycy z każdą kolejną minutą rozkręcali się coraz bardziej, a przede wszystkim widać to było w osobie szwajcarskiego skrzydłowego, który w 80. minucie zaliczył świetną asystę. Xherdan wypuścił w uliczkę Mandżukicia, który ze stoickim spokojem minął bramkarza gospodarzy i z ostrego kąta podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Pizarro, któremu asystował nie kto inny jak Shaqiri. Tym samym Bawarczycy wygrali 4:0 i w bardzo pewnym sposób awansowali do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.

SSV Jahn Regensburg - FC Bayern 0:4 (0:1)

SSV Jahn Regensburg
: Hofmann - Ziereis, Laurito, Neunaber (46. Hein), Rahn - Kotzke, Nachreiner - Djuricin, Amachaibou (46. Müller), Haag (85. Smarzoch) - Sembolo

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Can - Luiz Gustavo, Kroos - Robben (75. Schweinsteiger), Müller, Ribéry (46. Shaqiri) - Mandzukic (81. Pizarro)

Rezerwowi: Starke, Dante, Tymoshchuk, Weiser

Sędzia: Winkmann (Kerken)

Widzów: 12.500

Bramki: 0:1 Mandzukic (32.), 0:2 Shaqiri (60.), 0:3 Mandzukic (80.), 0:4 Pizarro (88.)

Żółte kartki: Sembolo / Müller, Mandzukic