Plaga kontuzji w Getafe

Mario i Pablo Hernández mogą nie wystąpić w rewanżowym spotkaniu pucharu UEFA z Bayernem. Obaj gracze doznali kontuzji podczas niedzielnego spotkania z Barceloną (0:0). Pomocnik Pablo Hernández został zmieniony w 36 minucie z powodu problemów z mięśniem łydki. Trzy minuty po nim boisko musiał opuścić obrońca Mario, który doznał kontuzji uda. Według opinii lekarzy należy czekać i obserwować jak będzie przebiegała rehabilitacja. Oprócz tego trener hiszpańskiego klubu Michael Laudrup nie może skorzystać z usług kontuzjowanego Caty Díaza i zdyskwalifikowanego Estebana Granero. Do składu natomiast powrócą Lucas Matias Licht i kapitan zespołu David Belenguer.

Oprócz tego, na pozycji prawego pomocnika wystąpi Cosmin Contra, który strzelił wyrównującą bramkę w Monachium. Zawodnik reprezentacji Rumunii nie odczuwa strachu przed bawarskim gigantem.

„Bayern jest faworytem, ale postaramy się zagrać tak, jak zagraliśmy w drugiej połowie spotkania na Allianz Arenie. Nie boimy się” – wyjawił 32-letni piłkarz.

Całkiem niedawno Contra przedłużył kontrakt z Getafe na kolejny rok. Nie ma wątpliwości, że przed 13-tysięczną widownią, która przyjdzie dopingować swój zespół, Cosmin i jego koledzy zrobią wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik.

„Będziemy walczyć dla wszystkich kibiców, nie tylko tych na stadionie, którzy będą nas wspierać w czwartek” – zakończył Rumun.

Autor: wojtas19
Źródło: UEFA.com