Piłkarki Bayern awansują do Ligi Mistrzyń!

Sezon 2022/2023 rozpoczął się już na dobre – zarówno dla wszystkich męskich, jak i również żeńskich zespołów klubu ze stolicy Bawarii.

FC Bayern Frauen 3:1 (3:1) Real Sociedad

Po ostatnim zwycięstwie 3:0 nad Werderem Bremą w żeńskiej Bundeslidze, podopieczne Alexandra Strausa pokazały się z bardzo dobrej strony i wywalczyły wczorajszego wieczoru awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

W pojedynku rewanżowym drugiej rundy eliminacji do fazy grupowej Champions League, podopieczne Alexandra Strausa podejmowały u siebie wicemistrzynie Hiszpanii, czyli Real Sociedad (w pierwszym spotkaniu w San Sebastian padł wynik 1:0 na korzyść FCB Frauen).

Koniec końców wczorajszy bój na stadionie w Campusie zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem monachijek, które ograły Hiszpanki 3:1 i rezultacie powalczą w nadchodzącej edycji żeńskiej LM. Warto podkreślić, że wszystkie 4 bramki zostały strzelone w pierwszej połowie.

Jeśli mowa o golach, to dwa trafienia zaliczyła Linda Dallmann, podczas gdy trzecią bramkę dla monachijek zdobyła Lea Schueller. Co do losowania fazy grupowej CL, to zawodniczki Strausa swoje rywalki poznają już w przyszły poniedziałek.

− Szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy fantastyczny futbol. Tak to sobie wyobrażamy. Przy stanie 3:0 mecz był właściwie rozstrzygnięty, ale wtedy daliśmy rywalkom znowu nadzieję niepotrzebnym błędem tuż przed przerwą. W drugiej połowie kontrolowaliśmy już mecz – powiedział trener Straus.

Bayern Frauen: Grohs - Rall, Tainara, Viggosdottir, Gwinn - Zadrazil, Stanway - Dallmann (86’ Kett), Lohmann (86’ Kumagai), Buehl (73’ Laurent) - Schueller (64’ Damnjanovic).

Bramki: 1:0 Dallmann (17’), 2:0 Dallmann (22’), 3:0 Schueller (43’), 3:1 Jensen (45’).

Zawodniczki Bayernu na regenerację i przygotowania do kolejnego meczu będą miały niewiele czasu, albowiem już w najbliższą niedzielę Magull i spółka zagrają na wyjeździe w ramach trzeciej kolejki żeńskiej Bundesligi z drużyną MSV Duisburg. Początek starcia zaplanowano na 16:00.