Półfinał Dubai Cup 2007: decydowały karne

Bayern Monachium przegrał z Benficą Lizboną w półfinale turnieju Dubai Cup 2007 po rzutach karnych (3:4). Jedenastki rozstrzygnęły o awansie do finału rozgrywek, ponieważ po 90 minutach było 0:0. W środę Bawarczycy zmierzą się w meczu o trzecie miejsce z Olympique Marsylia, które w drugim półfinale okazało się słabsze od Lazio Rzym. W finale Rzymianie zagrają z Benficą.

Towarzyskie spotkanie Mistrza Niemiec z portugalską Benficą nie należało do zbyt interesujących. Początek meczu należał jednak do Bayernu. W 7. minucie Mark van Bommel z 20 metrów ustrzelił tylko poprzeczkę, ponadto bramkarz Moretto miał raczej spokojne popołudnie. Poza strzałami Roque Santa Cruza (25. i 28. minuta) i Aliego Karimiego (42.) pod bramką Benfiki było spokojnie.

Także Oliver Kahn miał niewiele pracy. Benfica mogła wyjść na prowadzenie, ale po perfekcyjnym podaniu Nuno Gomesa nieznacznie niecelnie strzelał Simao.

W przerwie trener Felix Magath dokonał wszystkich sześciu możliwych zmian. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci ożywienia gry. Po piłkarzach było widać wyraźne braki treningowe. Jednak także Portugalczycy byli zdecydowanie pod formą, stąd na boisku nadal niewiele się działo. Rozstrzygnięcie nastąpiło w rzutach karnych. Po stronie Bayernu jedenastek nie wykorzystali van Bommel i Claudio Pizarro, zaś w Benfice Beto.

Po końcowym gwizdku w szeregach Bawarczyków panowało pewne rozczarowanie ze zmarnowanej szansy na awans do finału, co niosłoby ze sobą więcej pieniędzy. - Momentami nasza gra wcale nie wyglądała źle. Po trzech dniach treningu nie można zbyt wiele oczekiwać - sądził po meczu van Bommel. Menedżer Uli Hoeness nie miał pretensji do drużyny: - Chcieliśmy rozegrać porządną partię i tak też się stało. Nie będziemy stawiać drużynie zarzutów.

Skład Bayernu: Kahn - Sagnol (46. Lell), Demichelis (46. Lucio), van Buyten, Lahm - Deisler (46. Fuerstner), van Bommel, Karimi (46. Ottl), Salihamidzic - Santa Cruz (46. Pizarro), Makaay (46. Podolski)

Skład Benfiki: Moretto - Nelson, Ricardo Rocha (46. Andersson), Luisao, Miguelito - Manu (85. Marco Ferreira), Karyaka (77. Joao Coimbra), Katsouranis (63. Karagounis), Beto - Simao (46. Paulo Jorge), Nuno Gomes (46. Mantorras)