DieRoten.pl
Reklama

Pfaff: Neuer musi być głośniejszy!

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni skrytykowanych zostało wielu piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec. Wśród tych zawodników znalazł się także między innymi Manuel Neuer.

Golkipera bawarskiego klubu zaatakowano przede wszystkim po słabych występach dla Bayernu i kadry narodowej Niemiec. Manuel Neuer został szybko wzięty w obronę przez bossów swojego klubu, ale krytyka nie ustąpiła.

Ostatnio na temat kapitana bawarskiego klubu i reprezentacji Niemiec wypowiedział się legendarny już golkiper „Gwiazdy Południa” – Jean-Marie Pfaff. 64-latek w rozmowie z dziennikarzem przyznał wprost, że w wieku 32 lat „Manu” wciąż jest w stanie jeszcze bardzo wiele zrobić.

Manuel Neuer ma 32 lata. Ja zostałem najlepszym golkiperem na świecie dopiero w wieku 34 lat. Jeśli Neuer jest w pełni sprawny, to nadal może zrobić bardzo wiele – powiedział Jean-Marie Pfaff.

Mimo wszystko Belg ma pewne zastrzeżenia co do osoby Manuela Neuera. Pfaff podkreślił w wywiadzie, że ostatnimi czasy bramkarzowi rekordowego mistrza Niemiec brakuje charyzmy, zaś jego umiejętności przywódcze nie są zbyt dobre.

Neuer jest obecnie opuszczony przez swoich obrońców. Powinien być tym samym głośniejszy. Moim zdaniem brakuje mu nieco charyzmy. Manuel musi prowadzić i kierować swoim zespołem. Bramkarz jest niczym drugi trener – podsumował Belg.

W trwającym obecnie sezonie Manuel miał okazję rozegrać w sumie 18 spotkań. W tym okresie 32-latek był zmuszony 16-krotnie wyciągać piłkę z własnej siatki. Przy siedmiu okazjach Neuer zachowywał czyste konto (trzy razy w Lidze Mistrzów).

 

Źródło: FOCUS
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...