DieRoten.pl

Pfaff: Neuer może grać jeszcze wiele lat

14.03.2022, 10:48:42

Mając na uwadze liczne doniesienia prasowe, to w najbliższych tygodniach można spodziewać się przedłużenia kontraktu z kapitanem Bayernu, czyli Manuelem Neuerem.

Obecna umowa bramkarza Bayernu obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, ale mając na uwadze plotki z ostatnich tygodni, to 9-krotny mistrz Niemiec jest o krok od przedłużenia kontraktu z klubem ze stolicy Bawarii.

Jakiś czas temu na temat 35-latka wypowiedział się Jean-Marie Pfaff, który w latach 1982-1988 bronił dostępu do bramki FCB. Belg jest przekonany, że jeśli Manuel Neuer utrzyma zdrowie i formę, to może grać jeszcze przez wiele lat. Ponadto 68-latek odniósł się do kwestii Alexandra Nuebela.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia były golkiper bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi.

Jean-Marie Pfaff na temat:

…długości kariery Neuera:

„…Jeśli tylko Manuel będzie zdrowy, to będzie grał jeszcze przez długi czas. Jeśli w wieku 45 lat nadal będzie tak sprawny, może podpisać kolejny trzyletni kontrakt.”

…Neuera:

„…Gra w topowej drużynie, w której naturalnie przeżywa też spokojniejsze fazy niż inni bramkarze, ale w Lidze Mistrzów, na Mundialu - zawsze można na niego liczyć. Dla jego dobra mam nadzieję, że pozostanie zdrowy.”

…konsekwencjach nowej umowy Neuera dla Nuebela:

„…Kiedy przychodził z Schalke, już wtedy mówiłem, że nie jest jeszcze gotowy na Bayern. Neuer był i jest tam, na absolutnie najwyższym poziomie. Alex nie mógłby go zastąpić w dającej się przewidzieć przyszłości. Siedzieć na ławce, nie grać, to źle, a zwłaszcza dla tak młodego bramkarza. To była głupia decyzja.”

…tego, czy Nuebel ma jeszcze przyszłość w FCB:

„…Trudno powiedzieć. Kiedy oglądałem jego mecze w Schalke, myślałem sobie: chłopie, musisz się jeszcze wiele nauczyć. Nawet teraz. Sam talent nie wystarczy.”

…pracy Kahna jako prezesa FCB:

„…Każdy chce mieć fajną pracę po zakończeniu kariery zawodowej, on ją ma. Pozostaję kibicem Bayernu, więc powinien postępować rozsądnie i wykorzystać tę szansę.”

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)14.03.2022 22:27
@josh1982 problem to ma Nuebel, bo Bayern na tym absolutnie nic nie stracił.
14.03.2022 18:04
Z Nuebelm to była głupia i nieprzemyślana decyzja i teraz mamy problem. Czy będzie tak cierpliwy by być na wypożyczeniu aż do 2025 roku?