Pedri: Wynik nie odzwierciedla tego, jak toczył się mecz

Po rozegraniu dwóch kolejek fazy grupowej elitarnych rozgrywek Champions League, klub ze stolicy Bawarii może pochwalić się dwoma zwycięstwami.

Mowa o wygranej 2:0 nad Interem na San Siro w Mediolanie oraz wczorajszym zwycięstwie 2:0 z Barceloną na Allianz Arenie w Monachium. Tym samym po rozegraniu dwóch kolejek „Bawarczycy” zajmują pierwsze miejsce z przewagą 3 punktów nad wspomnianymi wyżej klubami.

Co do wczorajszego starcia z Barcą, po końcowym gwizdku w strefie mieszanej dla dziennikarzy na temat porażki swojego klubu z monachijczykami wypowiedział się Pedri. Hiszpański pomocnik podkreślił, że biorąc pod uwagę wynik, nie odzwierciedla on tego, co działo się na boisku.

− Wynik nie odzwierciedla tego, jak toczył się ten mecz. W pierwszej połowie zasłużyliśmy na więcej niż 0:0, mieliśmy wystarczająco dużo szans, by objąć prowadzenie – powiedział Pedri.

− Kiedy nie wykorzystujesz swoich szans przeciwko tak wielkiemu przeciwnikowi jak Bayern, zostajesz ukarany. Objęli prowadzenie z powodu naszego błędu pozycyjnego przy rzucie rożnym – dodał.

− Teraz jednak musimy iść dalej i pamiętać, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę – podsumował Pedri.

Jeśli mowa o rewanżowym spotkaniu Bayernu z Barceloną na Spotify Camp Nou, to pojedynek w ramach piątej kolejki fazy grupowej rozgrywek Champions League odbędzie się 26 października o 21:00.