DieRoten.pl

Jeszcze w letnim okienku transferowym co rusz niemieckie media informowały o zainteresowaniu Bayernu osobą środkowego obrońcy ekipy VfB Stuttgart − Benjamina Pavarda.

reklama

Choć wszystkie strony nie potwierdzają jeszcze transferu, to wielu niemieckich dziennikarzy z Christianem Falkiem na czele jest przekonanych, że Francuz latem zasili szeregi bawarskiego klubu (FCB skorzysta z klauzuli odejścia, która będzie aktywowana z końcem tego sezonu).

O głos w sprawie swojej przyszłości postanowiono w końcu poprosić samego Benjamina Pavarda, który podkreślił, że czuje się w Stuttgarcie dobrze i na ten moment nie rozmyśla o swojej przyszłości. Stoper jest także przekonany, że Bundesliga jest dobrym miejscem dla młodych zawodników. 22-latek jest zaszczycony faktem, że Uli Hoeness nazwał go interesującym zawodnikiem.

− Co się wydarzy latem? Nie mam pojęcia. Czuję się dobrze w VfB. Nawet podczas mistrzostw Świata nie spotkałem się z nikim z Bayernu − powiedział defensor VfB.

− Miło jest słyszeć coś takiego (słowa Hoenessa - przyp. red.). Bundesliga od zawsze przyciągała francuski zawodników. Jest tu pięknie, stadiony są pełne i musisz dokładnie pracować, dzięki czemu szybciej się rozwijasz. Wiele rozumiem po niemiecku, ale ciężko jest się komunikować w tym języku. Moim zdaniem za dwa lata będę mógł udzielić wywiadu w tym języku − dodał.

− Bayern priorytetem? Nie. Nic nikomu nie obiecywałem. Zainteresowanie Bayernu bardzo mi schlebia. Nie wykluczam, że zostanę w Niemczech. Jednakże obecnie skupiam się tylko na Stuttgarcie − podsumował Benjamin Pavard.

Wyceniany na 40 milionów euro mistrz Świata z 2018 roku w sezonie 2018/19 wystąpił jak na razie w 13 spotkaniach (wszystkie z nich w pełnym wymiarze czasowym w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi).

źródło: Bild / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama07.12.2018 06:22
Jest po słowie z Bayernem tylko nie może tego przyznać.
06.12.2018 22:27
Dokładnie tak. Tak, jak z resztą całkiem niedawno pisałem, wydaję mi się, że ten transfer jest już bardziej niż pewien. Przecież nie powie, iż po sezonie odchodzi do Bayernu :D
06.12.2018 19:43
Ja mu nie wierzę, myślę że jest już po słowie z nami po tym sezonie stanie się graczem Bayernu Monachium!!
06.12.2018 16:20
Jeśli nie odejdzie latem z Vfb to zrobi kroku do przodu. I tak teraz traci rok na kopanie się po czole w Vfb...
06.12.2018 14:54
Jego przyjście do Bayernu jest tylko kwestią czasu.
06.12.2018 14:02
Pewnie zawarł ustne porozumienie z jakimś klubem, ale nie może o tym mówić po prostu :) FCBM!
06.12.2018 11:31
Nie wiem, czy Pavard zauważył ale tylko Bayern jest nim aktualnie zainteresowany. A i to niedługo może się zmienić patrząc na to jak grą drogi Benjamin.

reklama