DieRoten.pl

Pavard: Moją najlepszą pozycją zawsze był środek obrony

14.01.2022, 08:57:25
FotoOlimpik

Dokładnie 1 lipca 2019 roku, nowym zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec został Benjamin Pavard, który trafił na Allianz Arenę z ekipy VfB Stuttgart.

Mistrzowie Niemiec zapłacili za Francuza 35 milionów euro, zaś ten od momentu swojego debiutu w barwach FCB, miał okazję rozegrać łącznie 100 spotkań dla „Gwiazdy Południa”. Jego dorobek w tym czasie to 5 bramek, 11 asyst oraz siedem tytułów.

Przy okazji niedawnego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”, Benjamin Pavard odniósł się między innymi do kwestii swoich planów na przyszłość, czy też życzeń dla Tolisso i Comana, których przyszłość w Bayernie jest od miesięcy tematem dyskusji. Ponadto 25-latek zaznaczył, że jego najlepszą pozycją jest środek obrony.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi mistrza Świata z 2018 roku. Serdecznie zapraszamy do krótkiej lektury.

Benjamin Pavard na temat:

…planów na przyszłość:

„…Obecnie w pełni skupiam się na Monachium.”

…życzeń dla Comana i Tolisso:

„…Obaj grają dobrze. Coco ma jeszcze sześć miesięcy ważnego kontraktu. Nie wiem, co zrobi potem. Mam nadzieję, że będę mógł grać z nimi tak długo, jak długo będę w Monachium.”

…ulubionej pozycji:

„…Moją najlepszą pozycją jest środek obrony, zawsze tak było. Oczywiście gram dla dobra drużyny tam, gdzie jestem najbardziej potrzebny. Ale bardzo lubię grać na pozycji stopera.”

…francuskich piłkarzy w Bayernie:

„…Cieszę się, w końcu można by niemalże wystawić francuską drużynę (śmieje się). Poważnie – z Choupo-Motingiem i Gnabrym mamy około siedmiu czy ośmiu zawodników, którzy mówią po francusku, co jest oczywiście dobre. Mam na przykład świetne relacje z Lucasem, z którym współpracuję również w reprezentacji narodowej. Wszyscy oni są konkurentami, ale nie ma znaczenia, czy ktoś mówi po niemiecku czy francusku.”

…zdobycia mistrzostwa Świata i jego wpływu na grę dla Bayernu:

„…Z pewnością czujesz się lepiej. Ale ostatecznie zawsze liczą się wyniki, czy jesteś mistrzem świata czy graczem z klubu, który spadł – szacunek jest zawsze obecny, czy to Manuel Neuer czy Robert Lewandowski.”

…samego siebie:

„…Mam możliwości, aby zdobywać więcej bramek. Ale wtedy piłka musi trafić do mnie, a to nie zawsze jest łatwe przy rzucie rożnym. Czasami mogę nie być na właściwej pozycji lub muszę częściej wychodzić do przodu. Jest to również kwestia czasu.”

…roli w kadrze narodowej:

„…Jestem Mistrzem Świata i niedawno wygrałem Ligę Narodów. Moja pozycja w reprezentacji jest dla mnie nowa, ponieważ trener ostatnio częściej gra pięcioosobową linią obrony - ze mną na środku. Wcześniej nasz trener w kadrze narodowej wykorzystywał mnie bardziej na boku. Ale to mi odpowiada, gdy gramy pięcioosobową linią obrony, centrum jest moim „domem”.”

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)15.01.2022 12:36
Ja tam go cenię, wbrew wielu osobom. Z wiekiem człowiek uczy się doceniać w piłce to, co jest najważniejsze, czyli solidność. A nie widowiskowe sztuczki.
14.01.2022 22:34
Kilka razy o tym pisałem, że to piłkarz, który powinien grać wyłącznie na środku obrony. Z przymusu został prawym defensorem w reprezentacji Francji, w Bayernie też musi grać na tej pozycji. Kimmich chciał grać na środku pomocy i gra, choć z początku wyglądało to średnio. Pavard też powinien dostawać szanse na środku obrony, tylko że jest naszym najlepszym prawym obrońcą...
14.01.2022 18:10
Ja uważam że gracze zawsze powinni grać na pozycjach na których czują się najlepiej!!
14.01.2022 12:37
Prawego obrońcy to potrzebujemy od kilku lat, co okienko transferowe.
14.01.2022 12:30
Kolejny dowód na to że latem potrzebujemy prawego obrońcy.
14.01.2022 11:06
Grał wiertnie w 2022 roku, rok temu słabo jak wielu zawodników.

Wg Podcastu Falka szukamy kogoś kto może grać na w środku obrony jak i jako środkowy pomocnik (typ Kamara czy Zakaria). Wynika z tego, że nasi nie ufają Pavardowi na środku i nie widzą w nim następcę np. Sule.
14.01.2022 10:37
kibice mogą mieć inne zdanie na temat tej najlepszej pozycji.
14.01.2022 10:36
Martwiąca ta wypowiedź odnośnie środka obrony :P