DieRoten.pl

Pavard: Moim zdaniem poczyniłem progres w Bayernie

09.10.2019, 10:56:44
FotoOlimpik

Od lata 2019 roku nowym zawodnikiem Bayernu Monachium jest Benjamin Pavard, który może grać nie tylko na prawej obronie, ale i również w środku defensywy.

Ostatnio nowy nabytek bawarskiego klubu miał także okazję wystąpić na lewej stronie obrony, ale jak sam przyznał podczas ostatniej konferencji prasowej pozycja nie jest dla niego problemem i jest gotów grać wszędzie tam, gdzie tylko będzie potrzebny.

W rozmowie z dziennikarzami Benjamin Pavard poruszył również wiele innych tematów związanych z Bayernem Monachium. Francuz jest przekonany, że odkąd przeniósł się do ekipy rekordowego mistrza Niemiec, to stale się rozwija i radzi sobie coraz lepiej, zwłaszcza jeśli mowa o podłączaniu się do ataków FCB.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia 23-latek, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi związanych z „Gwiazdą Południa”. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Benjamin Pavard na temat:

…swojej pozycji:

„…Jestem gotów grać tam, gdzie będzie potrzebował mnie trener Kovac. W drugiej połowie z Tottenhamem zagrałem nawet na lewej obronie. Mogę równie dobrze grać na środku. To dla mnie żaden problem.”

…gry na prawej obronie:

„…Czuję się coraz lepiej grając na prawej obronie. Oglądając mecze Bayernu możecie dostrzec, że gram tam większość spotkań, więc dla mnie to lepiej, ponieważ nabieram rytmu i jest mi łatwiej, kiedy gram dla kadry narodowej.”

…transferu do Bayernu:

„…Miałem bardzo ciężki sezon w Stuttgarcie rok temu, ale nigdy nie zwątpiłem w siebie i swoje umiejętności. Dołączyłem do wielkiego klubu, klubu posiadającego te same ambicje co ja. Chcemy wygrywać trofea i zajść najdalej jak się da w Lidze Mistrzów.”

…postępów w Bayernie:

„…Wydaje mi się, że poczyniłem progres odkąd jestem w Bayernie. Podejmuję większe ryzyko grając do przodu. Gra z tak wielkimi zawodnikami z pewnością pomaga Ci się rozwijać. Mam nadzieję, że w kadrze narodowej również to pokażę.”

…komunikacji w Monachium:

„…W szatni wszystko działa dobrze. Staramy się rozmawiać po niemiecku, nawet jeśli to trudny język. Oczywiście my Francuzi rozmawiamy ze sobą po francusku. Z innymi zawodnikami staramy się jednak komunikować po angielsku i niemiecku. Cały czas staramy się uczyć.”

…Corentina Tolisso:

„…Dziennie widuję się z Coco na treningach. Jestem bardzo szczęśliwy mając go za kolegę z drużyny. Tolisso posiada wielki charakter, ciężko pracował, aby odzyskać sprawność po ciężkiej kontuzji. Cieszę się, że powrócił i radzi sobie dobrze na treningach.”

…Lucasa Hernandeza:

„…Jeśli jest z nami, to oznacza, że jest sprawny. Moim zdaniem Bayern nie chciał ryzykować. Rozmawiałem z nim i powiedział mi, że czuje się dobrze. Znamy Lucasa, to wojownik, jest gotów zagrać nawet z jedną sprawną nogą. To co się dzieje między Bayernem, a kadrą narodową, nie jest moim problemem.”

źródło: Twitter
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama09.10.2019 20:50
Główny proces polega na zmianie klubu. Póki co poprawnie i nic więcej.
09.10.2019 19:01
W przeciętnym Stuttgarcie się nie wyróżniał na tle innych obrońców to w Bayernie musi udowodnić jednak swoją przydatność.
09.10.2019 18:31
Dobrze napisałem, na razie. Uważam że cały czas się rozwija i robi postępy, mimo błędów które mu się zdarzają. Myślę że w przyszłości stanie się filarem naszej defensywy:)
09.10.2019 16:24
Jak na razie to zawodnik na Bundeslige.
09.10.2019 15:55
Coś tam czasem gra. Ale na razie to przeciętnie, niczym specjalnym się nie wyróżnił.
09.10.2019 12:47
@hoodykr

Też już o tym kiedyś pisałem, że z chęcią bym go tam zobaczył. No zobaczymy co czas pokaże, może kiedyś go tam ujrzymy.
09.10.2019 12:27
Postęp na pewno jakiś zrobił, w końcu nie ma co porównywać VFB z Bayernem. Ale mam wrażenie, że nikt nie ma pomysłu na jego grę.
Tak btw, @diablo , też tak sądzę, aczkolwiek chętnie spróbowałbym go wystawić na '6' jak Javi. Ma podobne warunki, coś tma podać potrafi, a czułby się pewniej mając jeszcze obrońców za sobą.
09.10.2019 12:19
Gdyby nie był mistrzem świata to by nie grał u nas mam nieodparte wrażenie.
09.10.2019 10:58
Jeszcze bardzo dużo przednim. Choć mam wrażenie, że na środku obrony spisuje się lepiej.

reklama