DieRoten.pl

Nie dalej jak wczoraj około godziny 14:00 rozpoczęła się konferencja prasowa Bayernu, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i Benjamin Pavard.

Francuz odniósł się do wielu tematów związanych z ekipą mistrza Francji, przeciwko której Benji nie mógł jednak zagrać w finale Ligi Mistrzów w sierpniu 2020 roku z racji faktu, że w tamtym czasie dopiero co wyleczył kontuzję.

Benjamin Pavard przyznał wprost, że celem mistrzów Niemiec jest nie tylko awans do półfinału, ale i również wygranie obu spotkań. Ponadto prawy obrońca FCB poruszył także m. in. kwestię powstrzymania Mbappe, absencji Roberta Lewandowskiego, transferu Upamecano oraz swojej preferowanej pozycji.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia defensor bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do przeczytania tej krótkiej lektury.

Benjamin Pavard na temat:

...celów na mecz:

„...Naszym celem jest odnieść zwycięstwo nie tylko w Monachium, ale i w Paryżu.”

...rozmów o dwumeczu podczas zgrupowania Francji:

„...Nie, nie rozmawialiśmy zbyt wiele, mieliśmy ważne mecze do rozegrania. Dla PSG będzie to coś w rodzaju rewanżu. Jesteśmy dość spokojni, mamy przed sobą dwa mecze i chcemy odnieść dwa zwycięstwa.”

...Mbappe:

„...To zawodnik światowej klasy, prywatnie jest moim przyjacielem, ale jutro będzie moim przeciwnikiem. On jest ważnym ogniwem, ale PSG ma też innych bardzo dobrych zawodników, na których musimy się skupić.”

...Upamecano:

„...Dayot jest bardzo dobrym zawodnikiem, pokazuje to każdego dnia w Lipsku. Jego dobrą grę potwierdza też fakt, że otrzymał powołanie do kadry narodowej.”

...szansach w dwumeczu z PSG:

„...Oceniam szanse na 50-50, to dwa wielkie mecze, w których zmierzą się wielkie zespoły. Musimy we właściwy sposób odpowiedzieć na boisku. Dla PSG jest to z pewnością rodzaj rewanżu za przegrany finał przed rokiem.”

...swojej preferowanej pozycji:

„...Nie ma to znaczenia czy gram jako stoper czy prawy obrońca. Mogę grać na obu pozycjach. Jednakże obecnie nie zaprzątam sobie tym głowy.”

...absencji Lewandowskiego:

„...On jest najlepszym napastnikiem na świecie. Jednakże wciąż mamy bardzo dobrych piłkarzy, którzy mogą wypełnić tę lukę. Choupo dobrze wypadł w meczu z Lipskiem. Oczywiście będzie nam go brakowało, ale podejdziemy do meczu tak jak zawsze.”

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama08.04.2021 17:31
07.04.2021 20:27
Jedyne słuszne podejście, tylko z takim nastawieniem osiąga się sukcesy.
07.04.2021 20:00
07.04.2021 19:09
Do boju! Dziś choć minimalnie, ale musimy wygrać. Ale nawet jeśli nie, będziemy walczyć dalej, bo jesteśmy Bayernem! Jednak wierzę, że dziś wygramy.
07.04.2021 18:41
Mam nadzieję że dziś wygramy. Gramy u siebie więc innej opcji nie ma!!