DieRoten.pl
Reklama

Ojciec Wirtza: Florian chce odgrywać dobrą rolę w B04 przez kolejne dwa lata

fot. DieRoten.pl
Reklama

W niemieckiej 1. Bundeslidze można wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, którzy mają przed sobą wielką przyszłość w piłce.

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest Florian Wirtz, który mimo swojego młodego wieku wzbudza wielkie zainteresowanie na całym piłkarskim globie. 18-latek strzelił w ubiegły weekend swojego 10. gola w karierze w Bundeslidze i został tym samym najmłodszym autorem 10 trafień w historii ligi.

Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że Niemiec jest rozchwytywany przez wiele europejskich klubów, zaś jednym z nich jest Bayern Monachium, który wedle różnych plotek już od miesięcy bacznie śledzi rozwój pomocnika i postrzega w nim wzmocnienie w przyszłości.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się nawet plotki, że Florian mógłby trafić na Allianz Arenę latem przyszłego roku w ramach nowej filozofii FCB, która zakłada ściąganie i stawianie na niemieckich graczy, ale niedawne słowa ojca i zarazem agenta piłkarza powinny rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

− Florian zdecydowanie chce odgrywać dobrą rolę w Leverkusen przez następne dwa lata. Co będzie potem, jeszcze nie wiemy. Ale jego uwaga skupia się teraz tylko na Bayerze i reprezentacji − powiedział Hans-Joachim Wirtz.

Biorąc pod uwagę obecny sezon 2021/22, to Florian miał okazję wystąpić w 6 oficjalnych meczach o stawkę, w których to strzelił 5 bramek oraz zanotował 4 asysty. Szacunkowa wartość Wirtza to 45 milionów euro, zaś jego umowa z Bayerem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

 

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...