DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Vidovic przechodzi do Zagrzebia

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia prasowe w sprawie dalszej przyszłości utalentowanego pomocnika Bayernu – Gabriela Vidovica.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami niemieckich i chorwackich mediów, Gabriel Vidovic został oficjalnie nowym zawodnikiem pierwszoligowego zespołu Dinama Zagrzeb z Chorwacji.

Chorwat o niemieckim pochodzeniu został wypożyczony do końca sezonu 2023/2024 z zachowaniem opcji wykupu. Nieoficjalnie mówi się, że kwota potencjalnego wykupu została ustalona na około 4 mln euro. Z drugiej strony monachijczycy mieli zapewnić sobie także opcję odkupu za blisko 11 mln euro.

− Dinamo słynie z dobrej akademii, a także z rozwijania młodych graczy na wysokim poziomie w profesjonalnej piłce – powiedział szef Campusu FCB, czyli Sauer.

− Jesteśmy przekonani, że Gabriel znajdzie tam idealne warunki do podjęcia kolejnych kroków i zdobycia praktyki meczowej. Jesteśmy bardzo podekscytowani jego dalszym rozwojem w Zagrzebiu i będziemy go bardzo uważnie śledzić – podsumował Jochen Sauer.

Gabriel Vidovic

Utalentowany pomocnik, którego nominalną pozycją jest lewe skrzydło, trafił do akademii piłkarskiej Bayernu Monachium latem 2016 roku z Augsburga, po czym stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia. 19-latek zdołał nawet zadebiutować w pierwszej drużynie, rozgrywając 4 spotkania i notując 1 asystę. Jego łączny dorobek dla zespołów FCB prezentuje się następująco:

− 58 spotkań
− 25 bramek i 13 asyst
− 2x mistrz Niemiec

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...